Antresole i podesty magazynowe na wymiar

Wybór systemu do przechowywania produktów w magazynie ma podstawowe znaczenie dla prawidłowego funkcjonowania firmy. Część przedsiębiorstw wybiera klasyczne regały magazynowe, inni wolą zainwestować w bardziej stałe rozwiązania. Należą do nich np. antresole, nazywane też podestami. Czym różnią się od klasycznych, metalowych regałów? Antresola jest rodzajem otwartej kondygnacji. Zatem wymaga wysokiego magazynu. Najczęściej wykonuje się jedną kondygnację w formie antresoli.

Zastosowanie antresoli magazynowej w hurtowniach i sklepach

antresole magazynoweRozwiązanie przestrzenne polegające na wstawieniu antresoli do hali, ma wiele dodatkowych zastosowań. Antresole magazynowe różnią się od metalowych regałów tym, że można je zabudować. Z łatwością wykonamy pomieszczenie w dolnej części, pod podestem. Tego typu konstrukcje ułatwiają poruszanie się po magazynie. Polecane są zwłaszcza tam, gdzie nie trzeba poruszać się wózkiem widłowym. Poszczególne poziomy skomunikowane są między sobą za pomogą schodów metalowych. Można też wstawić dźwig lub małą windę, które ułatwią znoszenie cięższych towarów z górnych kondygnacji. Antresole magazynowe posiadają wiele dodatkowych zastosowań. O ile regały przesuwne nie zawsze znajdą zastosowanie w sklepach i hurtowniach, to już podesty są często wykorzystywane w dużych sklepach. Ten rodzaj zabudowy przestrzeni umożliwia optymalne wykorzystanie metrażu budynku. Podesty najczęściej montowane są w miejscach, gdzie planuje się układanie produktów w standardowym porządku. Rzadziej wykorzystuje się je do bardzo ciężkich ładunków. Dodatkowo na antresoli można też ustawić metalowe lub drewniane regały. Sprawdzają się też w pawilonach handlowych, gdy chcemy zaoszczędzić miejsce i zlokalizować obok siebie punkty handlowe oraz usługowe z różnych branż. Antresolę można z łatwością zabudować lub przeszklić szybami z plexi.

Powierzchnie magazynowe wyposażone w praktyczne antresole charakteryzują się bardzo dobrym wykorzystaniem przestrzeni. Ułatwiają komunikację między pracownikami i pomagają zachować porządek. Ich zaletą jest to, że można je dowolnie dzielić i zabudowywać, tworząc dodatkowe pomieszczenia, biura, oddzielne boksy. Wybór odpowiedniej antresoli zależy od przeznaczenia magazynu i dostępnej powierzchni wewnątrz obiektu.