Dlaczego warto zaopatrzyć się w soki owocowe?

Wielu z nas uważa, że ​​picie świeżo wyciskanych soków owocowych to dobry sposób na zdobycie dużej dawki witamin. Ale czy to prawda? Jak te soki wpływają na nasz poziom cukru i insuliny we krwi? Świeżo wyciskane soki owocowe stały się podstawą wielu diet – szczególnie dla osób, które nie mają wystarczająco dużo czasu, aby zadbać o swoje jedzenie, ale martwią się problemami zdrowego odżywiania.

Skład soków owocowych

polecane firmy produkujące soki owocoweMówi się również, że soki owocowe pomagają schudnąć i oczyszczają organizm, usuwają toksyny i toksyny. Wszystko to, oczywiście, sprawia, że ​​biznes soków jest bardzo dobrze prosperujący i bardzo zyskowny. Na przykład światowy rynek soków owocowych i warzywnych został wyceniony na sto pięćdziesiąt miliardów dolarów i oczekuje się, że będzie nadal rósł. Fruktozę, czyli naturalnie występujący cukier można znaleźć we wszystkich owocach i sokach owocowych. Jest mało prawdopodobne, aby zaszkodziła ona zdrowiu – chyba że przyczyni się do spożycia nadmiernych kalorii. Polecane firmy produkujące soki owocowe zwracają uwagę również na odpowiedni skład chemiczny. Soki wytwarzane w hurtowniach zawierają więcej składników odżywczych i mniej cukru niż soki czysto owocowe. Sok jest szczególnie wskazany dla dzieci, ponieważ może szybko uzupełnić zapasy energii potrzebne do wzrostu. Sok zawiera również kwasy organiczne, a soki z miąższem zawierają również naturalny błonnik pokarmowy, który stymuluje jelita, aby mogły dobrze pracować. Sok nie powinien być rozcieńczany wodą, ponieważ ma określony skład i cechy w zależności od smaku. Rozcieńczenie soku wodą obniża jego wartość odżywczą, zmieniają się jego właściwości mikrobiologiczne i chemiczne. Mylna jest opinia, że ​​dzieciom można podawać „dorosłym” i świeżo wyciskane soki. Mają wysoką kwasowość i nie zawsze spełniają wymagania stawiane produktom, dlatego lepiej jest się zaopatrzyć w soki od dobrego producenta.

Codzienne spożywanie różnych naturalnych soków nie tylko dostarczy organizmowi niezbędnych witamin i minerałów, ale również wpłynie korzystnie na zdrowie i samopoczucie. Jak widać, dobre soki owocowe niosą ze sobie wiele korzyści dla zdrowia. Ponadto ich smak jest naprawdę wspaniały, dlatego nie ma nic lepszego na poprawę humoru, niż wielowitaminowy sok owocowy.