Dobry odkurzacz przemysłowy

Każdy kto choć raz robił remont w domu wie, że po skończonej pracy zawsze jest sporo do sprzątania. Jedni samodzielnie usuwają zabrudzenia nawet przez kilka dni, a inni wynajmują profesjonalną formę sprzątającą, która w kilka godzin upora się z problemem.

Co posiadają odkurzacze przemysłowe?

odkurzacz przemysłowySprzątanie w domu przeważnie ogranicza się do czyszczenia podłóg odkurzaczem, ścierania kurzy i mycia różnych powierzchni często użytkowanych. Takim działaniom podlegają także zakładu pracy, biura czy hale i magazyny, jednak w tych miejscach mogą być wykorzystywane nieco inne sprzęty. Odkurzacz przemysłowy jest innowacyjnym urządzeniem, które sprawdzi się wszędzie tam, gdzie zwykły model sobie nie poradzi. Są to odkurzacze przeznaczone do usuwania zabrudzeń powstałych po remontach, w zakładach pracy gdzie wykorzystywane są środki chemiczne, występuje duże zapylenie czy w zakładach stolarskich i warsztatach. To co je wyróżnia od innych modeli to to, że mają znacznie większą moc, nowocześniejszy silnik o nieco inny system działania, który pozwala na wciąganie wszelkich opiłków, ostrych drobinek, pyłami czy farbami. Gdyby takie zanieczyszczenia się dostały do zwykłego odkurzacza, to mogłyby spowodować jego awarie. Natomiat przemysłowy model odkurzacza jest wyposażony w specjalne mechanizmy wyłapujące takie cząstki i filtry, które są w stanie sobie z nimi poradzić. Niektóre modele pozwalają nawet na wciąganie płynów, co zwiększa zakres ich zastosowania. Mogą one być bezworkowe lub mogą też posiadać specjalne pojemniki na zabrudzenia.

Na rynku znajdziemy przynajmniej kilkunastu producentów takiego sprzętu, zatem jest w czym wybierać. Przy zakupie odkurzacza przemysłowego koniecznie trzeba sprawdzać jego parametry i moc silnika, które bezpośrednio przekładają się na jakość pracy.