Dopasowane sukienki ciążowe

Przez dziewięć miesięcy ciąży, kobiecie ciało przechodzi wiele przemian, z których najbardziej widoczną jest powiększony brzuch. Przez pierwsze miesiące ciąży można go schować pod dotychczasowymi ubraniami, ale później będzie to już niemożliwe.

W jaką sukienkę zmieści się kobieta ciężarna?

eleganckie sukienki ciążoweW większości przypadków, do końca pierwszego trymestru, kobiety są w stanie skutecznie ukryć ciążę pod zwykłymi ubraniami. Najczęściej wystarczy nieco luźniejsza bluzka i mniej obcisłe spodnie, aby nie było śladu po brzuszku. Jednakże później rozmiar brzucha staje się na tyle pokaźny, że sprawdzą się jedynie eleganckie sukienki ciążowe, leginsy i spodnie z podwyższonym stanem czy tuniki. Kobieta nie musi przez okres ciąży zakładać jedynie dresów i za dużych podkoszulków, gdyż oferta sklepów odzieżowych dla przyszłych mam jest tak szeroka, że znajdziemy w niej ubrania na każdą okazję. Eleganckie sukienki z pewnością sprawdzą się do pracy w biurze, na wesele czy uroczystą kolację. Mogą mieć falbany, koronki, gustowne drapowania czy nawet mieć krój odcięty pod biustem. Odzież ciążowa jest szyta z miękkiej bawełny, dżerseju czy wiskozy, które posiadają niewielki dodatek elastanu. Dzięki takim składom tkanin, sukienki się lekko naciągają na sylwetce i rosną razem z ciężarną. Takie modele są najlepsze, bowiem kupując sukienkę w czwartym czy piątym miesiącu ciąży, będzie można z niej korzystać już do momentu rozwiązania. Przeważnie wystarczy kupić kilka sukienek na ten czas, z uwagi na krótki okres użytkowania.

Sukienki w formie tunik, mogą być wykorzystane także po ciąży, ponieważ mają uniwersalny krój pasujący do większości sylwetek. Klasyczne sukienki ciążowe nie będą nam już potrzebne po narodzinach dziecka, bo bez brzuszka nie leżą tak dobrze.