Gdzie można wykorzystać odbojnice parkingowe?

Po skończeniu studiów budowlanych podjąłem pracę na stanowisku projektanta. Zatrudnienie się w tym zawodzie zawsze było moim marzeniem. Początki nie były łatwe, ale z czasem zaczęło mi iść coraz lepiej. Przyglądałem się i pomagałem w pracy bardziej doświadczonym projektantom. Po jakimś czasie dostałem pierwsze zadanie, które musiałem wykonać sam.

Zastosowanie odbojnic parkingowych

odbojnice parkingowePoleceniem, które otrzymałem dotyczyło dokończenia projektu parkingu przy bloku na sąsiednim osiedlu. Koncepcja mojego starszego kolegi była prawie skończona. Wymagała ode mnie wymierzenia i narysowania linii oddzielających stanowiska parkingowe. Z racji tego, że plac ten znajdował się bardzo blisko budynku mieszkalnego i boiska, wpadłem na pomysł zamontowania odbojnic. Zamysł mój miał też na celu zwiększenia bezpieczeństwa zarówno prowadzących auto, jak i pieszych. Wydawało mi się, że taka odbojnica parkingowa może być dobrym rozwiązaniem w tym miejscu. Dzięki nim kierowcom łatwiej będzie postawić auto w wyznaczonej przestrzeni, nie wyjeżdżając poza wyznaczony teren dla samochodów . Uchroni to także wjeżdżanie aut na tereny zielone, a tym samym ich dewastację i pogorszenie warunku życia mieszkańców w swoich mieszkaniach. Powinno to też ograniczyć ryzyko wyjechania poza stanowisko i uderzenie w mur bloku uszkadzając jego elewację. W projekcie zawarłem również odpowiednie kolory odbojnic tak, aby mogły być widoczne nawet po zmierzchu czy trudnych warunkach atmosferycznych. Uznałem, że jaskrawy kolor żółty wraz z kilkoma czarnymi paskami będzie optymalny. Mój przełożony po obejrzeniu i sprawdzeniu tego projektu pochwalił mój pomysł. Także uważał, że priorytetem jest bezpieczeństwo, a odbojnice parkingowe to zapewniały.

Kilka miesięcy po zatwierdzeniu projektu spółdzielnia przystąpiła do modernizacji tego parkingu. Ekipa budowlana wykonała go starannie i tak jak zawarto w naszej koncepcji. Odbojnice również zostały zamontowane i z czasem okazało się, że spełniają swoją rolę.