Głośniki jak w kinie

Razem z mężem jesteśmy wielkimi fanami wszelkiego rodzaju filmów. Regularnie urządzamy sobie seanse filmowe, po których dyskusje trwają nawet kilka dni. Z tego względu w naszym domu postanowiliśmy przeznaczyć oddzielną salę na kino domowe. Dom budowaliśmy na własną rękę, więc mogliśmy zaplanować sobie oddzielny pokój położony w takim miejscu, żeby nie docierało do niego światło słoneczne. Pokój kinowy znajduje się więc w piwnicy, obok sali z bilardem i małym barkiem.

Głośniki w domowej sali kinowej

duże głośniki sufitowe - cenyPrzez większość swojego życia mieszkałam w blokach, dlatego możliwość przeniesienia się do domu jednorodzinnego była dla mnie ogromnym marzeniem. Często wyobrażałam sobie, jakby miał wyglądać idealny dom i kiedy w końcu pojawiła się okazja, żeby się wybudować, mój entuzjazm sięgnął zenitu. Omówiliśmy dokładnie z architektem rozkład domu, uwzględniając pomieszczenia rozrywkowe. Lubimy bowiem często przyjmować gości i spędzać z nimi kreatywnie czas. W domu nie zabrakło więc sali z bilardem, miejsca do gier planszowych, a także małej sali kinowej. To właśnie z tego ostatniego miejsca cieszę się chyba najbardziej. Właśnie je urządzamy. Sala kino została wyłożona specjalnymi, wyciszającymi materiałami, a do siedzenia ustawiliśmy dwa rzędy wygodnych foteli, umieszczonych schodkowo. Za ekran służy nam specjalnie przygotowana ściana z białym płótnem. Filmy będą bowiem puszczane z rzutnika. Kluczowe było też znalezienie odpowiedniego nagłośnienia. Najlepiej w takich miejscach sprawdzają się duże głośniki sufitowe – ceny takich głośników okazały się zaskakująco przystępne. Kupiliśmy więc dwa duże głośniki najnowszej generacji, które zapewniają krystalicznie czysty dźwięk w trakcie seansu. Takie głośniki umieszcza się pod sufitem w rogach sali, żeby dźwięk mógł rozchodzić się równomiernie. Trochę mniejszą wersję podobnych głośników kupiliśmy do salonu, żeby móc słuchać w całym domu muzyki.

Jako fani kina postanowiliśmy z mężem urządzić w nowym dosyć nietypowy pokój, a mianowicie salę kinową. W sali tej znalazły się więc wygodne siedzenia, rzutnik i, co najważniejsze, wysokiej jakości głośniki, dzięki którym można się poczuć jak w prawdziwym kinie. Głośniki te przymocowaliśmy pod sufitem, dzięki temu dźwięk jest odpowiednio równomierny.