Godne polecenia przedszkole

Zdecydowana większość dzieci jest posyłana do przedszkola, ponieważ w tym wieku dzieci bardzo potrzebują kontaktu z rówieśnikami. Również dla mam, to idealny moment na powrót do pracy po długiej przerwie. Taką placówkę znajdziemy dziś w każdym mieście.

Na jakiej zasadzie działają przedszkola?

polecane przedszkole gdyniaRodzice, a zwłaszcza mamy, które muszą szybko po urodzeniu dziecka wrócić do pracy, posyłają swoje pociechy do żłobka, który jest pierwszą placówką w ich życiu. Przyjmują one dzieci w wieku od około szóstego miesiąca do ukończenia trzeciego roku życia. Kolejnym etapem może być przedszkole, które tak samo jak żłobek jest nieobowiązkowe. Przeważnie każdego roku wszystkie miejsca w przedszkolach są zajęte, ponieważ jest tak duże zainteresowanie nimi. Samorządowe placówki są dofinansowane z budżetu miasta, dzięki czemu maluchy mają opłacone pięć godzin pobytu w przedszkolu każdego dnia oraz zajęcia dodatkowe. Rodzicom pozostaje uiszczać opłatę tylko za wyżywienie oraz dodatkowe godziny, które dziecko spędza w placówce. W związku z tym miesięczne opłaty za niepubliczne przedszkole wynoszą średnio około dwieście – dwieście pięćdziesiąt złotych. Jeżeli interesuje nas polecane przedszkole Gdynia jest miastem, gdzie działające placówki mają najlepszą opinię wśród rodziców. Prywatne przedszkola, choć są pełnopłatne, to nie brakuje chętnych do zapisania w nich swojego dziecka. Średni miesięczny koszt za pobyt malucha w niepublicznej placówce wynosi od pięciuset do tysiąca złotych plus koszt wyżywienia.

Niektórzy rodzice ciężko przechodzą przez początkowe tygodnie dziecka w przedszkolu, gdyż niektóre dzieci dużo płaczą, to jednak później sytuacja się normuje i dzieci chętnie przychodzą do przedszkola. To z pewnością najlepsze miejsce dla trzylatów.