Ile kosztuje oprogramowanie do fakturowania?

Zakup programu do wystawiania faktur stał się dla większości przedsiębiorców koniecznością. Zmiany w przepisach i konieczność generowania plików jpk spowodowały, że wystawianie faktur papierowych przez przedsiębiorców stało się praktycznie niemożliwe. Mowa oczywiście o fakturach vat. Zatem zainwestowanie w dobry program do wystawiania faktur i wystawianie ich elektronicznie stało się wyzwaniem dla tysięcy przedsiębiorców.

Darmowy czy płatny program do fakturowania?

oprogramowanie do fakturDrobni przedsiębiorcy, którzy wystawiają kilka dokumentów na miesiąc, mogą poszukać darmowego programu do faktur, bo takich nie brakuje. Większość z nich zawiera po prostu reklamy, które trzeba tolerować w zamian za korzystanie z programu. Jednak darmowe oprogramowanie do faktur to zawsze jakieś ograniczenia w funkcjonalności. Lepiej więc kupić pełną wersję jakiegoś prostego i funkcjonalnego programu. Wybór jednego z dostępnych programów może polecić księgowa, bo ona pewnie najlepiej wie, jakie programy są najlepsze dla przedsiębiorców. Jeśli chodzi o ceny to proste programy o pełnej funkcjonalności mogą kosztować kilka złotych miesięcznie. Za takie programy opłaca się po prostu miesięczne subskrypcje. W ramach tej miesięcznej opłaty możemy mieć wsparcie ze strony obsługi programu oraz dostęp do wszystkich aktualizacji. Miesięczna opłata abonamentowa w wysokości kilku złotych nie jest jakąś przesadnie wysoką. Tyle właśnie kosztują takie proste programy, ale bez żadnych ograniczeń w funkcjonalności. Możemy w nich wystawić nieograniczoną liczbę faktur oraz generować pliki z raportami sprzedaży do urzędu skarbowego. Dla każdego przedsiębiorcy te funkcje są najistotniejsze. Zmiany w przepisach dotyczących prowadzenia działalności gospodarczej i rozliczeń podatkowych spowodowały, że większość przedsiębiorców musi przejść na elektroniczne faktury. Nie ma w tym nic trudnego – wystarczy jedynie odpowiednie oprogramowanie.

Jeśli po raz pierwszy będziemy wystawiać faktury elektronicznie to dobrze byłoby mieć prosty i łatwy w obsłudze program do fakturowania. Koszt takiego programu to raptem kilka złotych miesięcznie. Są tą na tyle małe pieniądze, że nie warto szukać darmowych programów z ograniczoną funkcjonalnością. A program ściąga się raz i korzysta z niego przez cały czas prowadzenia firmy.