Jak dbać o zlewy z metalu

 

Po wielu latach użytkowania mojej kochanej kuchni nadszedł czas na zmiany, w naszym domu zapadła decyzja, że zrobimy całkowity remont kuchni i wymienimy wszystkie sprzęty, a nawet przestawimy kilka ścian i wymienimy okno.

Środki do impregnacji zlewu z metalu

zlew metalowyWspominałam, że postanowiliśmy wymienić całą kuchnie na nową, jest to dla nas duży projekt więc zdecydowaliśmy się na pomoc profesjonalisty, który przygotował dla nas kilka aranżacji z wykorzystaniem mebli i sprzętów  popularnej szwedzkiej firmy, która zajmuje się produkcją mebli i dodatków. W przykładowych aranżacjach naszej nowej kuchni został wykorzystany zlew metalowy, który w sumie bardzo mi się podoba i pasuje do stylu, na który się zdecydowaliśmy. Natomiast pojawiło się pytanie w jaki sposób pielęgnować zlew z metalu bo muszę przyznać, że dotychczas z takiego zlewu nie korzystałam. W moim rodzinnym domu był zlew emaliowany, który zawsze był myty specjalnym mleczkiem, natomiast w mojej pierwszej kuchni zdecydowałam si e na zlew ceramiczny, który była bardzo delikatny i trzeba było używać specjalnych środków a tego w nowej kuchni chciałam uniknąć. Dlatego poszukałam informacji o czyszczeniu zlewu metalowego i dowiedziałam się, że zlew metalowy można myć właściwie wszystkim nie należy go tylko skrobać, żeby się nie porysował i nie można zostawiać w nim innych stalowych rzeczy ponieważ może pojawić się rdza. Właśnie takiego rozwiązania szukałam, jest zupełnie bez problemowe i nie wymaga specjalnych środków chemicznych.

Podsumowując wymiana kuchni to dość długi proces, który wymaga dużo pracy i podjęcia wielu decyzji , ja bardzo się cieszę, że zdecydowałam się na zlew z metalu ponieważ nie muszę już godzinami czyścić powierzchni, jest bardzo estetyczny i pasuje właściwie do wszystkiego. Myślę, że będzie mi służył wiele lat.