Jak dobrać oświetlenie dziewczęcego pokoiku?

Dziewczynki lubią wystrój pokojowy niczym z bajek o księżniczkach. Dlatego dobrym pomysłem na oświetlenie wnętrza małej modnisi jest żyrandol. Jak zatem dobrać lampę sufitową do wystroju dziewczęcego pokoju? Jest sporo modeli żyrandoli. Popularne są sztuczne kryształy, które mienią się w słońcu. Dodatkowo można dobrać kinkiety naścienne.

Stylowa lampa sufitowa w pokoju dziewczynki

żyrandol do pokoju dla dziewczynkiRóż i pastele to barwy, które doskonale pasują do wnętrz dziewczęcych pokoików. Także oświetlenie sufitowe i ścienne ma niemałe znacznie. Elegancki żyrandol do pokoju dla dziewczynki pełni podwójną funkcję. Zapewnia optymalną ilość światła w dzień i wieczorną porą. Obok klasycznych żyrandoli można kupić specjalne modele z przyciemnianiem. Takie sterowanie ostrością światła ma wiele zalet. Zwłaszcza zimową porą, gdy dni są dłuższe i nie dociera do wnętrz wystarczająca ilość światła słonecznego. Wówczas warto pomyśleć nad żyrandolem, który będzie nie tylko ładny i funkcjonalny, lecz także zapewni dobre oświetlenie niezbędne do odrabiania lekcji przy biurku czy gier na komputerze bądź konsoli. Jaki zatem żyrandol sprawdzi się w pokoju dziewczynki? Idealny będzie wiszący, pałacowy z pięcioma żarówkami. Także plafony ze zwisającymi kryształkami podobają się małym modnisiom. Taki żyrandol przypadnie do gustu także nastolatce. Zatem można postawić na uniwersalny żyrandol, który będzie ozdobą dziewczęcego wnętrza.

Wśród lamp sufitowych szczególne miejsce zajmują żyrandole dedykowane do pokojów dziewczęcych. Małą księżniczka z radością powita nowy element wystroju swojego pokoiku. W sypialni dziewczynki pasują przezroczyste kryształki, które mienią się kolorami tęczy i dają niezwykłe efekty wizualne. Taki żyrandol nawet w pochmurny dzień poprawi małej księżniczce humor.