Jak dojechać do Barcelony?

Większość z nas planuje swoje letnie urlopy tuż po zakończeniu lata. Często najpóźniej w listopadzie musimy przedstawić swojemu pracodawcy wniosek o urlop na kolejny rok. Szczególnie jeżeli chcemy skorzystać z niego w okresie wakacyjnym. Nie poprzestańmy na zaplanowaniu samego terminu. Wybierzmy kraj, miasto i zastanówmy się nad noclegiem. Wciąż jednym z najpopularniejszych kierunków podróży Polaków jest kraj korridy i bitwy na pomidory.

Czy koniecznie nocleg w Barcelonie?

jak dojechać z girony do barcelony autobusemPlanując wakacje w Hiszpanii nie musimy koniecznie wybierać hotelu w samej stolicy kraju. Okoliczne miasta i miasteczka także oferują noclegi i to w cenie niższej niż Barcelona. A na wycieczkę do miasta słynnej Barcy można wybrać się raz albo dwa w trakcie kilkudniowego urlopu. Warto zatem rozejrzeć się za małym hotelikiem lub hostelem w jednym z urokliwych miejsc w okolicach stolicy. Terrassa, Sadabell i Girona znajdują się w niewielkiej odległości od Barcelony. Nie będzie więc to długa podróż, a wszystkie one dorównują jej pięknem. Jeszcze w Polsce możemy przecież sprawdzić jak dojechać z Girony do Barcelony autobusem. Siedząc wygodnie w sowim własnym domu i planując wakacje za granicą, możemy już zarezerwować i opłacić przejazd. Dzięki temu na miejscu nie będziemy musieli martwić się o to, jak dotrzemy na miejsce. Jedynie udamy się w odpowiednim terminie do punktu, z którego odjeżdża autobus. Dla miłośników wypoczynku all inclusive też znajdzie się coś w tym standardzie w małych miejscowościach. Hotele z basenami, nieograniczonym dostępem do baru i atrakcjami dla dzieci to dzisiaj standard w całej zachodniej Europie. Zorientujmy się, czy takiego hotelu nie ma w okolicy miasta, które chcemy odwiedzić, a które okazało się droższe niż przewidujemy w naszym wakacyjnym budżecie. Dodatkowym atutem takich miejsc jest to, że turyści z Niemiec i Wielkiej Brytanii wciąż wybierają duże miasta, a więc w małych miejscowościach może być mniej ludzi, nawet w czasie sezonu. W Barcelonie co dzień przewijają się setki tysięcy turystów. Nocując na jej obrzeżach, można odpocząć od zgiełku i cieszyć się ciszą.

Nie decydujmy się na hotel w samej stolicy kraju. Zazwyczaj nocleg, jak i wyżywienie w dużych miastach są droższe niż w okolicznych mniejszych miejscowościach. A komunikacja między miastami jest wspaniale rozwinięta, więc dotarcie do wszystkich miejsc, które chcemy odwiedzić, nie przysporzy nam kłopotu. W kraju tak nastawionym na przyjęcie turystów, jak Hiszpania, nie musimy martwić się o transport.