Jaki jest koszt wymiany szybki w Iphonie?

Gdy upadnie nam telefon a ekran ulegnie rozbiciu to trzeba od razu pomyśleć o wymianie szybki wyświetlacza na nową. Większość telefonów działa z rozbitym wyświetlaczem i nie wpływa to w żaden sposób na płynność pracy smartfona. Chodzi jednak o to, że obsługiwanie telefonu ekranem dotykowym, który jest pęknięty, nie jest do końca bezpieczne. Kolejny upadek telefonu może się wówczas skończyć poważniejszymi konsekwencjami, a pękniętym wyświetlaczem można się zranić w palec.

W Iphonie szybkę można tanio wymienić

fachowa wymiana szybki iphone x w krakowieWiemy już, że rozbity czy pęknięty ekran najbezpieczniej jest od razu wymienić na nowy. A po wymianie ekranu w telefonie trzeba od razu ubrać go w pasujące etui lub obudowę. Części zamienne – w tym szybki i wyświetlacze – mają bardzo różne ceny. Wygląda to mniej więcej tak, że im tańszy model telefonu tym niższa cena pasujących do niego części zamiennych. Na szczęście dla właścicieli pułap cen jest dosyć niski, więc nawet do najdroższych modeli smartfonów części nie kosztują zbyt dużych pieniędzy. Świetnym przykładem są tutaj Iphony, w których szybkę można wymienić naprawdę niedrogo. Ceny usług serwisowych zależą oczywiście od miasta, w którym je zlecimy. Dla przykładu można napisać, że fachowa wymiana szybki Iphone x w Krakowie kosztuje około pięciuset złotych. W stolicy za taką wymianę ekranu w tym samym modelu zapłacimy nawet dwieście złotych więcej. W Krakowie tańsza jest sama usługa wymiany ekranu, bo przecież części zamienne kosztują tyle samo dla wszystkich zamawiających je serwisów. Trzeba jeszcze tylko pamiętać, że w przypadku telefonów na gwarancji wymiany ekranu możemy dokonać jedynie w autoryzowanym serwisie producenta. W takim serwisie naprawa będzie pewnie trochę droższa, ale dzięki temu nie stracimy gwarancji na urządzenie. A jeśli już jesteśmy przy kwestiach gwarancji to zawsze warto wykupić sobie dodatkowe ubezpieczenie ekranu wyświetlacza.

Usługi serwisowe dla telefonów komórkowych są dzisiaj o wiele tańsze niż jeszcze kilka lat temu. Największy wpływ mają na to malejące ceny części zamiennych, które serwisy kupują bezpośrednio u producentów. W ostatnich latach powstało też bardzo dużo punktów napraw. To też wpływa na to, że usługi serwisowe znacząco potaniały i ekran można naprawić za niewielkie pieniądze.