Jaki materiał nawierzchniowy wybrać?

 

Coraz większa ilość osób zaczyna zdawać sobie sprawę, że równie ważna co schludnie wykończony dom jest właściwa aranżacja przestrzeni wokół niego. Ma to nie tylko znaczenie estetyczne ale również i użytkowe. Szczególnie ważne okazuje się właściwe wytyczenie i wykończenie ścieżek, po których będziemy poruszać się na naszej działce.

Jaką kostkę granitową wybrać?

szara kostka granitowaCoraz więcej osób zdaje sobie sprawę z tego, że również ważne co estetyczne wykończenie domu, jest odpowiednia aranżacja przestrzenie wokół niego. Mowa oczywiście o działce używkowej, która jest wykorzystywana do rekreacji i wypoczynku. Aby zwiększyć wygodę korzystania z działki, bardzo ważne jest właściwe zaprojektowanie oraz wykończenie ścieżek, po których będziemy się poruszać. Szczególnie ważne jest to w kontekście okresu jesienno-zimowego, gdzie brak wytyczonych ścieżek naraża nas na zabłocenie odzieży i obuwia. Dlatego właśnie tak ważne jest wytyczanie ścieżek po których będziemy się poruszać i zabezpieczenie ich nawierzchni za pomocą odpowiedniego materiału, takiego jak szara kostka granitowa. Kostka granitowa to najlepszy sposób na wyłożenie ścieżek, dróg, czy terenu wokół domu, ze względu na swoją wytrzymałość. Ten materiał nawierzchniowy jest odporny na pękanie, mróz, a dodatkowo znacznie ułatwia dbanie o wyłożony nim terenie. Konieczne jest jednak odpowiednie dobranie kostki granitowej do danego miejsca. Najważniejszym parametrem, który powinniśmy brać pod uwagę kupując kostkę brukowa, jest jej grubość. Powinna być ona dostosowana do tego, jak często jest uczęszczany dany trakt komunikacyjny, w tym przypadku ścieżka. Zagospodarowanie ścieżki prowadzącej od bramy do naszego domu powinno być wykonane przy pomocy jak najgrubszej kostki granitowej, tak by była ona w stanie znieść intensywne użytkowanie. Ścieżka biegnąca do ogrodu może być zaś wykończona przy pomocy nieco chudszej kostki granitowej. Kolejny ważny parametr to rozmiar kostki – im ona większą, tym krócej będzie trwało wyłożenie nią ścieżki, ale może ona być bardziej podatna na pęknięcie.

Coraz większa liczba osób przykład duża uwagę do aranżacji przestrzenie wokół domu, w tym podjazdu czy ogrodu. Kluczowy jest tu przede wszystkim odpowiedni dobór materiałów wykończeniowych, na przykład nawierzchniowego. Dzięki temu możemy się uchronić przed koniecznością wykonywania częstych napraw czy remontów.