Jaki powinien być stopień ochrony taśm świetlnych?

W celu optymalizacji zużycia energii w obiektach prywatnych czy publicznych stosowane są nowoczesne rozwiązania. Dotyczy to w szczególności oświetlenia, gdzie jest spore pole do popisu. Dotychczas stosowane źródła światła żarnikowe są zastępowane przez nowoczesne diody elektroluminescencyjne. Są one znacznie bardziej wydajne, a także trwałe i odporne na oddziaływania środowiskowe.

Gdzie kupić taśmę LED-ową?

taśma led ip65Tego typu źródła mogą być montowane w już używanych oprawach. Oprócz tego bardzo często są one również wykorzystywane do dekoracji. W tym celu zastosowana może być kolorowa taśma led ip65, która może emitować światło w różnych barwach. Dzięki wysokiemu stopniu szczelności można ją montować zarówno wewnątrz jak i również na zewnątrz. W wielu rozwiązaniach jako źródło światła montowane są diody RGB co pozwala na uzyskanie praktycznie dowolnej barwy. Do sterowania jasnością świecenia oraz kolorem wykorzystany może być zdalny pilot. Dzięki temu osoby, które zastosowały takie rozwiązanie w salonie czy innych pomieszczeniach do relaksu mogą regulować natężenie światła oraz kolor w zależności od potrzeb czy nastroju. Warto wspomnieć, że do zasilania taśm najczęściej dedykowane są specjalne zasilacze DC. Niemniej jednak na rynku dostępne są już rozwiązania, które pozwalają na zasilanie sieciowe napięciem 230 V AC.

Zarówno jedne jak i drugie typy można kupić zarówno w punktach stacjonarnych jak i również przez Internet. Warto pamiętać, że taki osprzęt daje wiele możliwości co można wykorzystać w wielu różnych aplikacjach i rozwiązaniach. Jak widać obecnie poszukiwane są rozwiązania, które nie tylko pozwolą zmniejszyć zapotrzebowanie na energię lecz również poprawić ogólnie pojęty komfort. Właśnie to pozwalają osiągnąć diody elektroluminescencyjne w różnych konfiguracjach.