Jeansy z podszytą koronką

Uwielbiam bawić się modą, a jednocześnie eksperymentować z ubraniami. Dlatego niemalże wszystkie ciuchy, jakie posiadam są zawsze przerabiane przeze mnie w różnoraki sposób. Najczęściej używam do tego celu specjalnych farb do tkanin, barwników, oraz aplikacji takich jak naprasowanki, wszywki, a od niedawna także koronki.

Kolorowe koronki na metry

koronka na metryUbrania, które naprawdę mi się podobają potrafią kosztować krocie. Dlatego też zdecydowałam się przerabiać własne ubrania tak, aby pasowały do mojego stylu i tak, aby nie wydawać na nie zbyt dużej ilości pieniędzy. Nie potrafię uszyć ciuchów od podstaw, jednak przerabianie ich idzie mi całkiem nieźle. Do niedawna bawiłam się głównie w barwienie ubrań, a także malowanie po nich specjalnymi farbami do tkanin. Ostatnio jednak zaczęłam eksperymentować w inny sposób. Szukając naprasowanek w sklepach internetowych w pewnym momencie w oko wpadła mi śliczna koronka na metry w kolorze czarnym. Jak się okazało w ofercie sklepu koronki te występowały w różnych odcieniach, w tym w bieli i czerwieni, więc zdecydowałam się zakupić na próbę koronkę koloru czarnego i białego. Nie spodziewałam się jednak, że za taką cenę zdobędę tak dobrą jakość koronki. Nie był to materiał sztywny i gryzący. Koronka była naprawdę bardzo delikatna i niezwykle przyjemna w dotyku, a jej wzór doskonale wpisywał się w moje gusta, jeśli chodzi o modę.

W moich starych jeansach na które nie miałam pomysłu, zrobiłam kilka dziur. Niektóre były przetarte pumeksem, inne tradycyjnie cięte nożyczkami i strzępione. Pod spód czarnego jeansu podszyłam białą koronkę. Efekt był niesamowity, a koronka okazała się na tyle elastyczna, że nie powodowała żadnych problemów, podczas kucania, czy schylania się. Nie podarła się, ani też nie odkształciła nawet po wielu praniach.