Kabiny sanitarne tylko z HPL

Pomieszczenia sanitarne wymagają odpowiednich materiałów i tworzyw. Obiekty przeznaczone do dbania o higienę osobistą muszą być odporne na wiele czynników, w tym chemicznych, mechanicznych czy po prostu wilgoć. Ich trwałość jest tak ważna, ponieważ daje poczucie bezpieczeństwa wykonywanych zabiegów higienicznych. Zepsute, zdarte, zbutwiałe i trwale zabrudzone pomieszczenia sanitarne wywołują dyskomfort i choroby.

Eksperci polecają montaż kabin z HPL

hpl kabinyNowym tworzywem zastosowanym na rynku wykończeniowym, a od niedawna także w przemyśle sanitarnym – są kompozyty. Ich zasadniczą i wyróżniającą cechą jest wieloskładnikowość. Kompozyty to twory składające się z kilku tworzyw sprasowanych ze sobą w bardzo wysokiej temperaturze, a dodatkowo wykazujących zupełnie odmienne właściwości jak na przykład drewno i plastik. Dzięki łączeniu czasem skrajnych właściwości w jednym materiale – twory HPL wykazują się ogromną i bardzo zróżnicowaną skalą cech, dobraną w zależności od zakładanego przeznaczenia przedmiotu. HPL kabiny sanitarne, wśród których wymienić można zarówno pomieszczenia toaletowe, jak i prysznicowe, dzięki unikatowym i dobrze dobranym kompozytom płyty gwarantują brak odkształceń mimo ciągłego kontaktu z wodą, trwały kolor, dzięki obecności wybarwienia wewnętrznego, a także wyjątkową odporność na ciągłe czyszczenie, w tym ścieranie i żrące środki chemiczne. Nawet mimo ciągłej eksploatacji i upływu czasu – kabiny wykonane z HPL wyglądają niezmiennie, jak na początku użytkowania.

Kompozyty HP to ciekawe odkrycie przemysłowe. Wykonane z nich elementy użytkowe zawsze odnoszą sukces i cieszą się szerokim zastosowaniem. Użycie HPL do elewacji, balkonów czy ogrodzeń zainspirowało wykorzystanie ich przy wykonywaniu kabin sanitarnych. Stosowane zawsze w trudnych warunkach, narażone na działanie wielu negatywnych czynników – zawsze zachowują swój pierwotny wygląd i właściwości.