Kiedy korzystać z rehabilitacji wad postawy?

W dzisiejszych czasach prowadzimy coraz bardziej siedzący tryb życia. To powoduje wiele skutków zarówno krótkoterminowych, jak i długoterminowych dla naszego ciała. Coraz więcej osób zdaje sobie jednak sprawę z tego, jak negatywne konsekwencje może to mieć. Z tego powodu chętnie wdrażają aktywność fizyczną do swojego codziennego dnia. Jednak w niektórych przypadkach takie działanie powoduje różnego rodzaju dolegliwości bólowe. Warto wtedy skonsultować się z fizjoterapeutą, który pomoże rozwiązać problem.

Zastosowanie rehabilitacji w wadach postawy

wady postawy rehabilitacjaJak wspomniano powyżej, dzisiaj wiele osób prowadzi siedzący tryb życia, a po jakimś czasie, zdając sobie sprawę, jakie konsekwencje niesie to ze sobą, postanawiają oni powrócić do aktywności fizycznej. Wtedy często pojawiają się różnego rodzaju dolegliwości bólowe, których wcześniej nie odczuwaliśmy. W takiej sytuacji warto skonsultować się z fizjoterapeutą. Siedzący tryb życia może bowiem powodować różnego rodzaju wady postawy Rehabilitacja w takim przypadku może być niezbędna. Pomoże nam ona wrócić do pełni sprawności i mieć możliwość uprawiania naszych ulubionych sportów bez bólu. Warto jednak zdać sobie sprawę, że im wcześniej zostanie ona podjęta, tym szybciej zauważymy efekty. Jeżeli natomiast będziemy odwlekali ten moment, może się okazać, że niezbędna będzie też interwencja lekarza. Dlatego też jeżeli po okresie mało aktywnego trybu życia wracamy do aktywności, możemy od razu udać się na kontrolę fizjoterapeutyczną, aby dowiedzieć się, czy nie posiadamy jakichś zaburzeń, które w przyszłości mogą nam utrudniać codzienne funkcjonowanie. Doświadczony rehabilitant bez problemu wykryje takie wady i, w zależności od naszych preferencji oraz zaawansowania zaburzenia, skieruje nas na turnus rehabilitacyjny lub pokaże odpowiednie ćwiczenia, które będziemy mogli wykonywać w domu.

Podsumowując, gdy po okresie siedzącego trybu życia chcemy powrócić do aktywności fizycznej, warto wcześniej skonsultować się z fizjoterapeutą. Sprawdzi on, czy siedząc nie wyrobiliśmy sobie żadnych wad postawy, które mogłyby nam utrudniać uprawianie sportu. Natomiast jeżeli tak się stało, to zleci odpowiednią rehabilitację, która, jeżeli zostanie odpowiednio szybko wdrożona, może pomóc nam sprawnie pozbyć się problemu.