Klatka do domu dla czworonoga

Jeszcze do niedawna klatki dla zwierząt były oceniane bardzo negatywnie. Kojarzyły się z więzieniem i przetrzymywaniem w niej zwierząt na siłę. Jednak w ostatnim czasie są coraz bardziej popularne wśród sporej liczby właścicieli psów. Aby jednak klatka pełniła swoje podstawowe funkcje, koniecznie musi być odpowiednio dopasowana do czworonoga oraz używana rozsądnie przez właścicieli. Jaki rodzaj klatki wybrać i w jaki sposób jej używać?

Wybór domowej klatki dla psa

klatki na zamówienieKlatki dla czworonogów nie powinny być więzieniem, tylko bezpiecznym schronieniem. Powinny ułatwiać codzienne funkcjonowanie zarówno psu, jak i właścicielowi. Każdy pies potrzebuje własnego miejsca, w którym umieszczone zostanie legowisko. To właśnie tam będzie mógł poczuć się bezpiecznie, wyciszyć się oraz odpocząć. Dlatego też w wielu mieszkaniach i domach właściciele stosują klatki dla psa, które znaleźć można w wielu sklepach zoologicznych i nie tylko. Podczas wyboru należy obowiązkowo zwrócić uwagę na jej wielkość, która musi pasować do gabarytów psa. W żadnym wypadku nie powinna ograniczać ruchów i umożliwić swobodne ułożenie podczas snu, wstanie czy obracanie się. Dlatego idealne będą klatki na zamówienie. Najbardziej popularne to te wykonane z metalu z uwagi na łatwość składania konstrukcji oraz przechowywania i czyszczenia. Jak również są trwałe, więc posłużą na długi czas. Klatka znajduje swoje zastosowanie w takich sytuacjach jak m.in.: podróż samochodem z psem do weterynarza, czy na wakacje, wizyta gości, w tym dzieci bojących się psów, miejsce do wyciszenia i odpoczynku w osobności dla czworonoga. Klatka może również pełnić funkcję oduczenia psa niewłaściwych nawyków takich jak gryzienie butów, gryzienie i drapanie mebli, czy załatwianie się w różnych miejscach. Ważna jest jednak sukcesywna praca z pupilem oraz konsekwencja. W żadnym wypadku nie można do niczego zmuszać psa, jego bezpieczeństwo oraz szczęście jest przecież najważniejsze.

Każdy pies potrzebuje kontaktu z człowiekiem oraz innymi zwierzętami, aktywności fizycznej, zabawy i zainteresowania. Dlatego obowiązkiem każdego właściciela jest zapewnienie potrzeb psa. Zwierzę absolutnie nie powinno być zamykane w klatce przez długi czas, a tylko i wyłącznie w sytuacjach koniecznych. Co więcej, gdy pies przebywa w środku klatki, może być ona jak najbardziej otwarta i zamykana tylko w sytuacji, która będzie tego wymagała.