Kolorowe kurtki wiosenne

Tegoroczna zima zaskoczyła chyba wszystkich, ale nie śniegiem i mrozem, tylko zaskakująco wysokimi temperaturami i praktycznie brakiem białej pokrywy. Można więc powiedzieć, że mieliśmy przedłużoną jesień o kilka miesięcy. Mimo braku mrozów i tak zdążyliśmy się wyziębić i zatęsknić za większą ilością słońca. Dlatego każdy z nas z wytęsknieniem czeka na wiosnę, która zbliża się do nas krokami. W końcu mamy już marzec, a i w sklepach pojawiły się pierwsze letni kolekcje.

Ciepła kurtka na wiosnę

kurtka pikowana damska wiosenna z kapturemMarzec jest pod wieloma względami wyjątkowym miesiącem, w którym z niecierpliwością wypatrujemy pierwszych oznak wiosny. Mamy z nimi do czynienia zazwyczaj w drugiej połowie miesiąca, kiedy to na drzewach pojawiają się pierwsze pąki i małe, zielone listki, a w ogrodach nieśmiało wybijają się kwiaty. Tegoroczna zima była dla nas bardzo łagodna, jest więc szansa na to, że i wiosna powita nas szybciej, niż się spodziewamy. Wiosenne ubrania, całkiem niedawno pojawiły się w sklepach, w których coraz więcej osób przygotowuje swoje garderoby na nadchodzącą wiosnę. Wiadomo, że na początku przydadzą nam się nieco cieplejsze ubrania. Hitem tego sezonu jest kurtka pikowana damska wiosenna z kapturem w wyrazistych kolorach. Takie kurtki doskonale sprawdzają się w temperaturze nieco powyżej dziesięciu stopniu, która, według prognoz, czeka nas już w przyszłym tygodniu. Pikowane kurtki dobrze utrzymują ciepło, a przy tym są bardzo wygodne i pasują głównie do codziennych stylizacji, chociaż wiele zależy od kroju. Wiosenne kurtki w tym sezonie mają raczej jednolite kolory, chociaż zdarzają się tez modele w kwiatowe wzory. Wyraźna kolorystyka jest cechą charakterystyczną wszystkich tegorocznych kolekcji dedykowanych na wiosnę i lato. Ma ona kojarzyć się z radością i letnim słońcem. Pikowane kurtki, zaś, występują nie tylko w wersji damskiej, ale też męskiej i dziecięcej. 

Początek wiosny zazwyczaj bywa kapryśnym, zarówno jak chodzi o aurę, jak i skoki temperatur. Warto, więc, przygotować się odpowiednio pod kątem naszej garderoby. Na wczesną wiosnę idealnie nadają się pikowane kurtki. W tym sezonie modne są kurtki w jednolitych, wyraźnych kolorach, a wśród nich zielenie, żółcie, błękity i tak dalej. Każda kobieta może znaleźć kolor, który najlepiej jej odpowiada.