Komfortowe kocyki minky

 

Kiedy w rodzinie ma się pojawić jej nowy członek, to rodzice z wielkim przejęciem organizują dla niego pokój i całą wyprawkę. Jeszcze przed narodzinami, mama kompletuje najważniejsze artykuły, które będą potrzebne maluszkowi od pierwszych chwil życia. Na pewno trzeba się zaopatrzyć w wielokrotnego użytku pieluszki tetrowe, pościel, wózek głęboki i łóżeczko ze szczebelkami. Jednak to nie koniec długiej listy.

Jakimi kocykami przykrywać dziecko?

kocyki minkyW wyprawce każdego noworodka znajduje się rożek lub becik, komplet ubranek w najmniejszych rozmiarach, smoczki z butelkami i miękkie kocyki. Maluchy bardzo lubią się przytulać do przyjemnych w dotyku materiałów, więc warto zadba, aby wszystkie tkaniny, z którymi maluch będzie miał bezpośredni kontakt, były mięciutkie. Oczywiście na pierwszym miejscu jest bezpieczeństwo, bo dzieci mają bardzo delikatną skórę, która łatwo ulega podrażnieniom. Do przykrywania maluchów najlepsze są kocyki minky, ponieważ są dwustronne i dostępne w wielu wariantach. Z jednej strony jest miękka i przewiewna bawełna, która świetnie się sprawdza w cieplejsze dni, natomiast z drugiej znajduje się ciepły polar minky, w całości poryty małymi wypustkami, które dzieci uwielbiają ściskać. Kocyki można kupić w wariancie na lato i zimę, gdyż mają różne grubości. Mogą mieć wewnątrz wypełnienie z syntetycznej włókniny, która jest hipoalergiczna lub też nie. W zimie taki kocyk będzie świetnie ogrzewał maluszka i nie pozwoli mu zmarznąć w wózeczku, a latem sprawdzi się jako lekka ochroną przed chłodem cienia. Kocyki mają jeden, uniwersalny rozmiar i dobrze się sprawdzają jako okrycie w łóżeczku lub w wózku głębokim i spacerówce. Można w nim także dziecko spowijać w celu uspokojenia czy uśpienia, gdyż jest na tyle duży, że z powodzeniem pomieści nawet dziecko kilkumiesięczne.

Kiedy maluch wyrośnie z kocyka minky, to można go wykorzystywać jako miękką matę do zabawy. Utrzymanie go w czystości jest bardzo proste, ponieważ wystarczy go wyprać w pralce w temperaturze maksymalnie czterdziestu stopni Celsjusza. Potem można go jeszcze wyprasować od strony bawełnianej, w celu dokładnej sterylizacji. Ma on wysoką jakość wykonania, więc nawet po wielu praniach będzie bardzo dobrze wyglądać. Można go kupić już za niecałe czterdzieści złotych.