Komfortowy rower z pedałami

 

Dzieci uwielbiają spędzać aktywnie czas, bo mają w sobie ogromne pokłady energii i ciekawość do poznawania świata. Zwykły spacer może być byt nudny, dlatego musi on biegać, skakać i korzystać z przeróżnych sprzętów sportowych. Maluchy pierwsze kroki stawiają już w okresie około dwunastu miesięcy i to najlepszy moment na kupienie pierwszego modelu rowerku.

Wybór najlepszego rowerku z pedałami

dobry rower z pedałami dla 3 latkaKiedy dziecko zacznie stawiać pierwsze kroku, to można mu skutecznie pomóc w nauce chodzenia, dając odpowiednie zabawki i sprzęty. Na samym początku sprawdzą się jeździki, które maluch pcha, a później można się pokusić o zakup rowerku biegowego bez pedałów. Jest on niski, ma dwa lub trzy koła, siodełko oraz kierownice. Jazda na takim rowerze jest wstępem do jazdy na dwukołowym modelu z pedałami, dlatego nie warto pomijać tego etapu nauki. Dla starszych dzieci, które chodzą już do przedszkola, najlepszy będzie dobry rower z pedałami dla 3 latka. Jest to model, który rośnie z dzieckiem, ponieważ ma regulowaną wysokość kierownicy i siodełka. Ma dwa, duże koła i dwa, boczne, które są mniejsze i można je zdemontować. Boczne kółka pomagają w nauce jazdy na dwóch kołach, więc są bardzo przydatne. Dzieci z reguły szybko łapią, że trzeba pedałować żeby jechać do przodu, więc kwestia kilku dni treningów i maluch będzie sprawnie jeździł na nowym rowerze. Przy jego wyborze, warto zwrócić uwagę na jakość materiałów z jakich jest wykonany. W większości przypadków dziecięce rowerki z pedałami mają ramy wykonane z aluminium, dzięki czemu waga całego roweru nie jest zbyt duża. Koła są pompowane i posiadają praktyczne błotniki z przodu i z tyłu. Żeby w trakcie jazdy nie dostały się zanieczyszczenia do łańcucha, posiada on plastikową osłonę, które też chroni dziecko przez zabrudzeniem się smarem. Dziecięce rowerki dla 3 latków mają też niewielkie trąbki, które są przez nich chętnie używane.

Każde dziecko powinno mieć swój rower, bo jazda na nim świetnie wpływa na kondycję i pomaga w nauce równowagi i koordynacji. W sprzedaży znajdziemy modele kierowane do dziewczynek i chłopców, które różnią się kolorem i zastosowanymi dodatkami. Rowerek może mieć jeszcze bidon, koszyk na kierownicy czy fantazyjne frędzle na bokach kierownicy, które powiewają na wietrze.