Korzystamy z dezynfekcji poprzez zamgławianie

Wysoki poziom zagrożenia epidemicznego oraz ryzyko rozprzestrzeniania się koronawirusa sprawia, iż coraz częściej stosuje się nowoczesne metody dezynfekcji. Rozpylanie suchej mgły zyskało w ostatnim czasie znacznie na popularności, stosowane jest w gabinetach medycznych, szpitalach, karetkach, obiektach użyteczności publicznej, biurach, autobusach, a nawet w prywatnych domach. Warto się dowiedzieć nieco więcej na temat zamgławiania.

Korzystamy z wydajnego zamgławiania

wydajne zamgławianie - dezynfekcjaZamgławianie jest metodą dezynfekcji zamkniętych pomieszczeń poprzez uwalnianie środka dezynfekującego z mocnym strumieniem powietrza. Dzięki tej metodzie mgła bardzo szybko rozprzestrzenia się po całym pomieszczeniu oraz dociera do nawet najmniejszej szczeliny. Specjalistyczny generator mgły będzie w stanie w czasie cyklu pracy (trwającego od kilkunastu minut do kilku godzin) dotrzeć do każdej drobnej przestrzeni. Metoda ta jest bardzo skuteczna, ponieważ dezynfekuje podłogi, sprzęty, ściany, a także powietrze we wnętrzu. Sucha mgła dociera do tych wszystkich miejsc, które ciężko byłoby zdezynfekować tradycyjnymi metodami, poza tym jest bezpieczna i skuteczna. Jeżeli interesuje nas wydajne zamgławianie – dezynfekcja tego typu będzie bardzo skuteczna. W czasie wybierania profesjonalnej firmy zajmującej się zamgławianiem pomieszczeń, powinniśmy wziąć pod uwagę nie tylko doświadczenie oraz wiedzę pracowników wykonujących taką pracę, ale przede wszystkim odpowiednią jakość sprzętu. Warto zwrócić uwagę na to, czy dany model zamgławiacza będzie posiadał odpowiednie certyfikaty jakości, co przełoży się na jego skuteczność działania oraz uzyskiwany efekt dezynfekcji. Innowacją na rynku są obecnie modele wykorzystujące specjalne preparaty, które oprócz dezynfekcji oraz oczyszczania, na powierzchni pozostawią ochronną warstwę. Nanopowłoki są to mikroskopijne warstwy, które dokładnie pokrywają dezynfekowaną powierzchnię, a także chronią ją nawet do kilku dni przed wnikaniem drobnoustrojów. Sprawia to, iż prowadzone zamgławianie daje znacznie bardziej pozytywny oraz długotrwały efekt.

Reasumując, jeżeli zależy nam na tym, aby w sposób skuteczny zdezynfekować pomieszczenia, warto wziąć pod uwagę możliwość skorzystania z metody zamgławiania. Jest to sposób, który umożliwia dotarcie nawet do trudnych przestrzeni oraz daje nam gwarancję pełnej skuteczności takiego sposobu dezynfekowania wnętrza.