Krótka prowadnica do piły

Pracując z wykorzystaniem piły łańcuchowej, musimy koniecznie dbać o to, żeby była ona w dobrym stanie. Wielu z nas zdaje sobie sprawę z tego

buyantibiotics24.net

, że łańcuch w pile jest elementem wymiennym i trzeba co jakiś czas zakładać nowy, żeby stary nie pękł, co może spowodować na przykład uszkodzenie urządzenia lub spowodować odniesienie przez nas lub osoby postronne obrażeń. Ale nie tylko łańcuch należy wymieniać w naszych piłach spalinowych.

Jakich prowadnic używać do pił spalinowych?

prowadnice oregon 18 caliBardzo ważnym elementem, który też podlega ciągłej eksploatacji są prowadnice. Różnią się one od siebie przede wszystkim długością, co pozwala na wykonywanie różnego rodzaju prac, od przycinania krzewów i rozdrabniania gałęzi, po powalanie naprawdę starych i wielkich drzew. Musimy dobrać odpowiednią długość prowadnicy w zależności od tego, co chcemy robić z naszą piłą. Im dłuższa prowadnica, tym więcej możemy przeciąć, ale praca z nią będzie trudniejsza i mniej wygodna. Do przycinania krzewów lub kruszenia gałęzi nie musimy posiadać wcale długiej prowadnicy. Taka o długości do czterdziestu centymetrów powinna w zupełności nam wystarczyć. Jeżeli chcemy przycinać małe drzewka, wówczas możemy zainteresować się prowadnicą o długości osiemnastu cali, która powinna spełnić nasze oczekiwania co do wydajności cięcia. Warto też pamiętać o tym, że podczas wymiany prowadnicy musimy zwrócić też uwagę na jej specyfikę, aby była ona odpowiednia do używanych przez nas łańcuchów. Zazwyczaj cała specyfikacja techniczna prowadnicy jest na niej umieszczona, co pozwala łatwiej znaleźć zamiennik, gdy posiadana przez nas już się zużyje. Zdarza się to rzadziej niż w przypadku łańcuchów, ale trzeba pamiętać o konserwacji. Wielu sprzedawców poleca prowadnice Oregon 18 cali do wielu różnego rodzaju pilarek. To bardzo uniwersalna długość.

Jeżeli posiadamy ogródek działkowy lub przydomowy ogród, zazwyczaj prowadnica o długości osiemnastu cali wystarczy nam w zupełności. Nada się ona do cięcia mniejszych kawałków drewna, które chcemy przeznaczyć na opał zimą w naszym kominku. Dzięki takiej pilarce wyposażonej w odpowiednią prowadnicę i sprawdzony wytrzymały łańcuch będziemy mogli przygotować się na zimę oraz zadbać o nasz ogród w odpowiedni sposób, nawet poprzez wycinanie niepotrzebnych drzew.