Kupiłem siatkę leśną i ogrodziłem działkę

 

Kilka lat temu kupiłem działkę budowlaną. Zrobiłem to z myślą o jej późniejszej sprzedaniu z dużym zyskiem. Ceny nieruchomości idą z roku na rok w górę. Kupiłem więc działkę o powierzchni kilkuset metrów. Było na niej trochę drzew i dużo wysokiej trawy. Może nie była najpiękniejsza, ale za to jej lokalizacja była doskonała. Dlatego postanowiłem zainwestować pieniądze w zakup tej działki. Postanowiłem też zadbać o nią i ją bardzo ładnie przygotować.

Ładne ogrodzenie zrobiłem z siatki leśnej

mocne siatki leśne z olsztynaNa początek postanowiłem wszystko na tej działce ładnie wyrównać. Musiałem wyciąć drzewa wraz z korzeniami, żeby nie rosły ponownie. To nie było łatwe zadanie, ale wynająłem w tym celu duży ciągnik wraz z kierowcą. Oczyszczenie działki z małych drzew zajęło mi kilka dni. Pierwszy etap przygotowywania działki do sprzedaży miałem za sobą. Następnym etapem było dla mnie wyrównanie ziemi, użyźnienie jej i zasianie pięknej i zielonej trawy. Wszystko to oczywiście robiłem wiosną, więc było już na tyle ciepło, że można było spędzić na tej działce kilka dni. Na koniec postanowiłem zrobić ogrodzenie. Chciałem ogrodzić działkę, żeby nikt ani nic po niej nie chodziło. Kupiłem więc odpowiedni metraż u producenta, który oferował tanie i mocne siatki leśne z Olsztyna. Potrzebowałem raptem trochę ponad sto metrów bieżących siatki, żeby ogrodzić ją po całym jej obwodzie. Do tego jeszcze potrzebne były mi słupki. Wiadomo, że siatkę leśną mocuje się do wkopanych w ziemię słupków. Pod słupki trzeba wylać małe fundamenty. Takie ogrodowe prace to jednak sama przyjemność. Samodzielne robienie ogrodzenia przyniosło mi mnóstwo radości. Oczywiście, pomiędzy siatkami zrobiłem też zwykłą bramę wjazdową, bo przecież trzeba się na tą działkę jakoś dostać. Teraz mam piękną działkę, na której już tylko koszę regularnie zadbany trawnik.

Jestem pewny, że wykonanymi praktycznie samodzielnie pracami podniosłem wartość mojej działki kilkukrotnie. Najwięcej pozytywnego efektu dało zrobienie ogrodzenia z siatki leśnej. Taka siatka jest zupełnie wystarczającym rozwiązaniem jeśli chce się zrobić takie tanie, ale schludnie wyglądające ogrodzenie. Trochę w ta moją działkę musiałem zainwestować, ale za to dzisiaj mogę powiedzieć, że jest o wiele więcej warta niż kiedy ją kupiłem.