Kupno rolet dachowych

 

Kupiłam sobie mieszkanie na poddaszu. Ogólnie mieszkanie bardzo mi się podoba. Miałam tylko problem z jednym oknem dachowym. W całym mieszkaniu zamontowałam żaluzje w okna, ale niestety model, który wybrałam nie nadawał się na okna dachowe. Musiałam znaleźć jakieś inne rozwiązanie, ponieważ przez to okno wpadało to mieszkania bardzo dużo słońca, które nie dość że nagrzewało całe pomieszczenie, to jeszcze raziło mnie w oczy. Na szczęście mój narzeczony znalazł bardzo dobre rozwiązanie tej sytuacji.

Jak działa roleta dachowa?

dachowe rolety w WarszawieKtóregoś dnia przyszedł on do mojego mieszkania i powiedział, że udało mu się kupić dachowe rolety w Warszawie. Od razu sprawdził, czy będą one pasowały na okno w moim pokoju. Pasowały idealnie. Byłam zdziwiona, ponieważ nie wiedziałam, że istnieją takie rolety. Narzeczony wytłumaczył mi, że takie rolety przymocowuje się do specjalnych prowadnic. Dzięki temu można je zakładać na okna dachowe i nie spadają. Roleta, którą on kupił ściśle przylegała do szyby okna. To było bardzo ważne, ponieważ dzięki temu słońce nie dostawało się do pomieszczenia szparami pomiędzy roletą a ramą okienną. Zakupiony przez narzeczonego produkt był wykonany z miękkiego i elastycznego materiału. Zapewnił mnie on, że jest materiał wytrzymały, którego kolor nie będzie z czasem płowiał. Taka roleta wewnętrzna jest także, dużo bardziej wygodna i praktyczna niż zewnętrzna, ponieważ aby ją obsłużyć nie trzeba otwierać okna. Mnie najbardziej podobało się to, że można ją było zamontować bezinwazyjnie. Wystarczyło ją założyć na specjalne przyssawki, które były bardzo mocne i bez problemu utrzymywały ciężar rolety. Już po kilku dniach jej użytkowania odczułam znaczną poprawę. W pomieszczeniu było bowiem dużo chłodniej. Obsługa rolet nie przysporzyła mi żadnych problemów. Z ciekawości sprawdziłam w internecie, ile kosztują takie przesłony okienne.

Okazało się, że ich cena jest stosunkowo niska i nie różnią się za bardzo ceną od żaluzji czy plis do okien balkonowych, tarasowych czy lufcików w łazience. Narzeczony powiedział mi także, że są one na dwuletniej gwarancji producenta, także jakby coś się z nimi działo, zawsze może je zwrócić do sklepu. Jednakże, póki co korzystam z nich już od dłuższego czasu i nie miałam żadnych problemów, działają bez zarzutu.