Kursy doszkalające fryzjerów

 

Miłością do fryzjerstwa zaraziłam się od mojej mamy, które przez wiele lat prowadziła zakład fryzjerski na naszym osiedlu. Cieszył się on dużą popularnością, jednak z czasem mama postanowiła go sprzedać i zająć się czymś innym. Ja będąc dzieckiem wiedziałam, że pójdę w ślady mamy. Wszystkie moje lalki miały starannie uczesane lub obcięte włosy. Ubolewałam tylko nad tym, że żadnej z nich włosy te nie chcą odrosnąć.

Profesjonalne szkolenia dla fryzjerów

polecane kursy fryzjerskie z dofinansowaniemKilka lat temu skończyłam technikum fryzjerskie. Jest to jednak taki zawód, który wymaga ciągłego szkolenia się i obserwowania tego, co aktualnie dzieje się w branży. Dlatego kilka razy w roku biorę udział w różnego rodzaju tematycznych szkoleniach, które prowadzone są przez najlepszych fryzjerów w Polsce, a czasami też na świecie. Moim celem jest stworzenie sieci zakładów fryzjerskich, które pozwolą mi później stać się szkoleniowcem dla kolejnych pokoleń fryzjerów. W ostatnim miesiącu wykupiłam dwa polecane kursy fryzjerskie z dofinansowaniem ze strony zakładu, w którym obecnie pracuje. Kursy poleciła mi moja znajoma fryzjerka, która obecnie jest znanym lokalnie szkoleniowcem. Wykupione przeze mnie kursy to kursy kilkudniowe. Każdy z nich poruszać będzie nieco inny temat. Na pierwszym będę uczyła się w jaki sposób przedłużać włosy, a na drugim nauczę się nietypowych, nowoczesnych sposobów na cięcie męskich włosów. Jeden i drugi kurs prowadzony będzie przez znanego z telewizji fryzjera, który jest właścicielem wielu salonów i firmy szkoleniowej. Cieszę się, że większą część ceny szkolenia pokrył za mnie mój pracodawca. Udało mi się trafić do takiego salonu, który mocno stawia na rozwój. Szkolenia, w których biorę często udział, mają przeważnie formę wielogodzinnych warsztatów, podczas których na modelach uczymy się stosowania różnego rodzaju technik. Są to sztuczne modela z naturalnymi włosami.

Wiele branż wymaga w dzisiejszych czasach ciągłego szkolenia się. Jedną z nich jest fryzjerstwo, którym zajmuje się od kilku lat. Jest to dziedzina, którą interesowałam się od dziecka, głównie dlatego, że moja mama jest z zawodu fryzjerką. Postanowiłam pójść w jej ślady. Obecnie pracuje w renomowanym zakładzie i regularnie uczestniczę w licznych szkoleniach, prowadzonych głównie w formie warsztatów.