Lecznicza maść konopna

Konopie to rośliny, które przez niektóre osoby nie są kojarzone zbyt dobrze. Wynika to jednak w dużym stopniu z niewiedzy tych osób. Często nie widzą one różnicy między różnymi odmianami konopi i wszystkie traktowane są jak narkotyk. Jednak trzeba wyraźnie podkreślić, że konopie występują również w wersjach pozbawionych substancji psychoaktywnych i powstaje z nich wiele leczniczych produktów.

Prozdrowotna maść z konopi

maści konopneKonopie, o których wspomniano we wstępie to konopie przemysłowe. Można spotkać się również z tym, że określa się je mianem konopi siewnych lub też włóknistych. W przeszłości bowiem te rośliny wykorzystywano głównie do produkcji nici z ich wytrzymałych włókien. Na ten moment konopie przemysłowe znacznie częściej uprawia się po to by produkować z nich lecznicze produkty. Jednym z nich jest maść konopna, która doceniana jest w szczególności przez te osoby, które zmagają się z łuszczycą oraz wieloma innymi chorobami skóry. Zawarty w maści konopnej kwas kannabidiolowy określany skrótowo jak CBDa jest w stanie wpływać na komórki skóry efektywnie je odmładzając i regenerując. Maści konopne zawierają również CBD, CBG oraz wiele innych cennych kannabidioli, które w dużym stopniu mogą wpływać na nasze zdrowie. Maści konopne od jakiegoś czasu bardzo często wykorzystywane są również w leczeniu atopowego zapalenia skóry, z którym zmaga się mnóstwo osób.

Na ten moment w Polsce działa mnóstwo sklepów oferujących zupełnie legalne produkty konopne. Oprócz omawianych powyżej maści w takich sklepach znaleźć można również wiele innych ciekawych produktów. Bardzo pożądanym produktem leczniczym powstającym z konopi przemysłowych jest również olejek CBD. Wytłacza się go na zimno z wiechów konopnych i jest on często bazą do produkcji innych produktów leczniczych.