Na co zwrócić uwagę przy wyborze księgowego?

Odpowiednio wybrany księgowy daje przedsiębiorcy pewność, że wszystkie dokumenty, faktury, rozliczania i sprawozdania zostały przygotowane tak, jak należy. Dzięki temu właściciel firmy nie musi tracić czasu na sprawy związane z dokumentacją, a skupić się wyłącznie na pracy, poszukiwaniu nowych pracowników czy pozyskiwaniu kontrahentów. Nie jest jednak łatwo znaleźć dobre biuro rachunkowego.

Cechy dobrego biura rachunkowego

biuro księgowe gdańskWiększość właścicieli zarówno nowych, jak i już dobrze prosperujących przedsiębiorstw, szuka swoich księgowych po doświadczeniu, jakie odbyli. Niewątpliwie ma to znaczenie, gdyż taka osoba jest na bieżąco z obsługą systemów komputerowych i wie, na jakim etapie rozwoju jest dana firma. Dobry księgowy powinien charakteryzować się również szerokim zakresem usług, jakie świadczy – pełna obsługa księgowości to pewność, że firma będzie właściwie się rozrastać, bez obaw o pominięcie istotnych dokumentacji. Ważne jest również doradztwo (już od rozpoczynania prowadzenia działalności gospodarczej), a także istotna z pewnością jest terminowość i elastyczność. Przedsiębiorca powinien mieć swobodny, stały kontakt ze swoim księgowym w razie potrzeby. Do zalet dobrego księgowego należy również posiadanie aktualnej wiedzy – jest to jedna z najważniejszych cech, gdyż to właśnie na tej wiedzy opiera się prowadzenie firmy zgodnie z obowiązującymi przepisami. Dla osób, które chcą znaleźć takie biuro księgowe Gdańsk będzie odpowiednim miejscem – pracują tam godni zaufania księgowi.

Mimo znajomości wszystkich dobrych zalet księgowego, znalezienie najwłaściwszego z nich wciąż nie jest proste. Wiele biur reklamuje się, że wpisuje się w wymienione wymogi, a rzeczywistość może być inna. Nic jednak nie stoi na przeszkodzie, aby podjąć z księgowym współpracę na kilka miesięcy i sprawdzić, jak sobie radzi.