Najlepsza kompleksowa obsługa księgowa

Chcąc mieć pewność, że nasze rachunki są w dobrych rękach, trzeba skorzystać z usług profesjonalistów. W obecnych czasach nie brakuje ich na rynku, ponieważ jest duża konkurencja w branży rachunkowej i klienci mogą dowolnie wybierać pomiędzy biurami, a samodzielnymi księgowymi. Z uwagi na konieczność posiadania dużej wiedzy specjalistycznej, niewielu przedsiębiorców decyduje się na samodzielne prowadzenie księgowości. 

Kto korzysta z obsługi księgowej? 

kompleksowa obsługa księgowa w BydgoszczyKażda nowo założona firma jest potencjalnym klientem dla biura rachunkowego, ponieważ to właśnie nowi i mali przedsiębiorcy wybierają tą alternatywę. Dla porównania, chcąc zatrudnić księgową na etacie, trzeba zorganizować jej stanowisko pracy, wyposażyć w odpowiednie narzędzia pracy i zapewnić wynagrodzenie adekwatne do posiadanych umiejętności. Obecnie księgowi zarabiają od dwóch i pół do nawet pięciu tysięcy złotych netto, więc nie jest to małe obciążenie. W przypadku usług księgowych, sprawa wygląda diametralnie inaczej, ponieważ klient płaci jedynie stały abonament, którego wysokość jest często niższa niż połowa wynagrodzenia samodzielnego specjalisty. Taki argument zdecydowanie przemawia do wielu przedsiębiorców, którzy chcą obniżyć swoje koszty. Kompleksowa obsługa księgowa w Bydgoszczy polega na połączeniu księgowości, kadr, płac i doradztwa podatkowego w jednej usłudze. Dzięki temu właściciele firm w jednym miejscu załatwiają wszystkie sprawy związane z dokumentami i rozliczeniami. Dla jednoosobowych działalności gospodarczych prowadzone są podatkowe książki przychodów i rozchodów, a dla spółek i firm, których dochody przekraczają roczny limit dwóch milionów euro, księgowa prowadzi pełne księgi rachunkowe. Kadry i płace często są przydzielone specjalnym pracownikom kadrowym. 

Jak widać w księgowości bardzo ważna jest dobra organizacja pracy, która pozwala na rzetelne realizowanie powierzonych zadań. Im lepiej są wyszkolone i doświadczone księgowe, tym rzetelniejsza jest obsługa klientów, którzy z pewnością będą chcieli współpracować z dany biurem rachunkowym. Za obsługę, przedsiębiorcy płacą abonament, którego wysokość zależy przede wszystkim od wielkości i rodzaju działalności. Najtańszy abonament wynosi zaledwie sto pięćdziesiąt złotych dla jednoosobowych działalności.