Najlepsze akcesoria do łóżeczka

W większości przypadków obowiązek skompletowania wyprawki czy urządzenia pokoju dziecięcego, spoczywa na barkach przyszłej mamy. Choć może być tego dużo, to jednak wiele kobiet robi to z wielką przyjemnością i często dają się ponieść wirowi zakupów. Sklepy z artykułami dla niemowląt aż pękają w szwach od nadmiaru przeróżnych produktów, które z pewnością zaciekawią niejedną mamę.

Co jest konieczne w łóżeczku dziecięcym?

niezbędne akcesoria do łóżeczkaLista artykułów, które trzeba lub można kupić dla noworodka jest długa. W sieci znajdziemy mnóstwo poradników na temat tego, co należy bezwzględnie kupić, z czego można zrezygnować albo co zabrać do szpitala. Pomijając wiele drobnych elementów takich jak smoczki, nożyczki z zaokrąglonymi końcami czy rękawiczki niedrapki, na pewno trzeba w pierwszej kolejności pomyśleć o łóżeczku. To tam nasze maleństwo będzie spędzało najwięcej czasu w pierwszych miesiącach swojego życia, dlatego warto zadbać o to, aby było to miejsce bezpieczne i komfortowe. Jeżeli już je kupimy i złożymy, to czas na niezbędne akcesoria do łóżeczka. Podstawą jest odpowiednio dobrany materac, który przede wszystkim powinien być twardy. Najlepiej żeby był kokosowy, z gryki czy pianki poliuretanowej, ponieważ są to materiały hipoalergiczne i zapewniają odpowiedni przepływ powietrza. Na pewno się przyda specjalny podkład zabezpieczający materac przed zamoczeniem. Prześcieradło z gumką i pościel, to elementy, które mają bezpośredni kontakt ze skórą dziecka, zatem muszą być delikatne w dotyku. Najlepiej się tu sprawdza bawełna, która doskonale chłonie wodę i przepuszcza powietrze. Wielu rodziców decyduje się także na ochraniacze, ponieważ zabezpieczają one dziecko przed bolesnymi uderzeniami w szczebelki. Montuj się je od wewnętrznej strony i przywiązuje sznureczkami do szczebelków, aby zawsze pozostały na swoim miejscu.

Jak widać lista produktów tylko się mnoży, a to nie koniec akcesoriów jakie mogą się znaleźć w łóżeczku malucha. Wymienione powyżej produkty, na pewno są praktyczne i trzeba przyznać, że bez nich maluch nie mógłby spędzać czasu w łóżeczku. Dla umilenia mu czasu, można dodatkowo zamontować na ramie łóżeczka specjalną karuzelę grającą, które stymuluje maluchy do wyciągania w jej kierunku rączek. Może też pomagać w usypianiu, zatem będzie przydatna.