Niezbędnik osoby podróżującej

 

Właśnie trwają wakacje. Jest to okres, w którym jeździmy na wczasy, różne wycieczki jednodniowe. Każdy chce jak najlepiej wykorzystać piękną pogodę, której w ciągu całego roku nie ma za dużo. Jeździmy albo na zagraniczne wakacje, które organizujemy sami czy z opcją all inclusive lub na wczasy w naszym kraju, nad morzem lub w górach.

Co zabrać ze sobą na urlop?

koc piknikowy nieprzemakalnyCo roku pojawia się dokładnie ten sam problem.. co ze sobą zabrać na wczasy. Wszystko zależy od tego, gdzie się jedzie. Jednak jest „must have” każdego wyjazdu, czyli rzeczy, które się przydadzą niezależnie od tego czy jedziemy nad polskie morze, w góry czy na wakacje pod palmami. Wiadomo, że garderobę trzeba dopasować do charakteru wyjazdu, lecz jeśli chodzi o strój kąpielowy czy kąpielówki to powinniśmy je zabrać gdziekolwiek byśmy nie jechali. W lecie zawsze się one przydadzą. Zawsze trzeba zabrać ze sobą:

  • telefon- jeśli jedziemy za granicę to z roamingiem
  • aparat lub kamerę, żeby wszystko uwiecznić
  • dokumenty- dowód/ paszport czy europejską kartę ubezpieczenia zdrowotnego, które są niezbędne
  • adapter do gniazdka- najlepiej z różnymi przejściówkami
  • szybkoschnący ręcznik, który przyda się w każdych okolicznościach
  • saszetka, w której można schować najważniejsze rzeczy, takie jak pieniądze czy dokumenty
  • tabletki przeciwbólowe lub inne środki medyczne też warto zawsze mieć ze sobą

Zabierając ze sobą na wakacje te rzeczy na pewno nic Cię nie zaskoczy. Będziesz mógł spokojnie spędzić urlop bez ciągłego stresowania się, że ktoś może Ci ukraść pieniądze, które są w plecaku i nie masz ich na oku lub nie mogąc się w pełni cieszyć wypoczynkiem z powodu bólu lub innych dolegliwości zdrowotnych.