Noclegi nad jeziorem w Powidzu

Jakiś czas temu postanowiłam wraz z grupą znajomych wybrać się na weekend nad jezioro. Chcieliśmy znaleźć jakieś urokliwe miejsce, w którym wypoczniemy, spędzimy czas razem, popływamy kajakiem i rowerem wodnym i pośpiewamy wieczorami przy dźwiękach gitary. Jeden z naszych przyjaciół podsunął nam pomysł jeziora w Powidzu, jako miejsca idealnie odpowiadającego wszystkim naszym potrzebom.

Jak wybrać najlepsze noclegi w Powidzu?

najlepsze noclegi PowidzPodstawową kwestią, którą musieliśmy rozwiązać, by móc wybrać się nad jezioro, było zakwaterowanie. Po wielu naradach, podczas których rozważaliśmy wady i zalety nocowania w pensjonacie, schronisku młodzieżowym, przyczepie kempingowej, a nawet pod namiotem, zdecydowaliśmy, że najlepszą opcją dla nas jest wynajęcie na kilka dni niewielkiego domku w jednym z ośrodków w Powidzu. Poszukaliśmy informacji w internecie i okazało się, że w rankingu turystów na najlepsze noclegi Powidz zajmuje wysokie miejsce. W tej miejscowości łatwo jest znaleźć wygodny, czysty, komfortowy nocleg w rozsądnej cenie, a właściciele i obsługa ośrodków i pensjonatów jest bardzo uprzejma i pomocna. Najważniejszą kwestią przy wyborze miejsca noclegowego był dla nas dostęp do ciepłej wody i rozsądna cena, jako iż większość z nas jeszcze studiuje i nie ma stałej pracy. Dlatego przy wyszukiwaniu użyliśmy odpowiednich filtrów. Dzięki temu już po chwili otrzymaliśmy listę ośrodków wypoczynkowych, oferujących wynajem domków kempingowych z dostępem  do prądu, ciepłej wody i prysznica, w rozsądnej cenie odpowiadającej naszym możliwościom finansowym. Skontaktowaliśmy się z administracją wybranych ośrodków i zamówiliśmy domek w wybranym przez nas uprzednio i zaakceptowanym przez wszystkich uczestników wyprawy terminie. Miejsce noclegowe, które otrzymaliśmy w Powidzu, było komfortowe, znajdowało się blisko jeziora, w pobliżu mieliśmy grilla, stół do ping – ponga i wyznaczone miejsce na ognisko, mogliśmy więc spędzić czas tak, jak sobie wymarzyliśmy.

Przy wyborze miejsca noclegowego bardzo ważne jest, by określić swoje preferencje, sprecyzować, co jest nam niezbędne, by dobrze wypocząć i nie odczuwać niewygód. Wiele ośrodków wypoczynkowych wychodzi naprzeciw potrzebom gości i dostosowuje się do ich potrzeb. Umieszcza też stosowne informacje na swoich stronach internetowych. Wato się z nimi zapoznać, by wybrać dla siebie najlepsze miejsca noclegowe.