Oczyszczalnia ścieków w Poznaniu

W końcu udało nam się spełnić nasze wielkie marzenie – budujemy dom. Mieliśmy już od dawna podarowany nam przez rodziców kawałek ziemi pod Poznaniem, jednak  nie mieliśmy pieniędzy na budowę takiego domu, jaki sobie wymarzyliśmy. odkładaliśmy wiec przez kilka lat każdy wolny grosz, aby w końcu zacząć się budować. Właśnie teraz kończymy budowę, zostało jeszcze do wykonania kilka drobniejszych szczegółów.

Przydomowa oczyszczalnia ścieków

rekomendowana przydomowa oczyszczalnia ścieków - PoznańNaszym marzeniem było, aby nasz dom był jak najbardziej samowystarczalny i ekologiczny. W związku z tym na dachu położyliśmy baterie słoneczne oraz pojemnik na deszczówkę. Wybudowaliśmy studnie. Dom został zaprojektowany w taki sposób, aby jak najmniej tracić ciepło, mamy w nim pokoje zimne oraz letnie, ponadto korzystamy z ciepła pochodzącego z ziemi. Brakuje nam jeszcze tylko jednej bardzo ważnej rzeczy – oczyszczalni ścieków, która także zawsze była w naszych planach. Obecnie jesteśmy na etapie poszukiwania odpowiedniego wykonawcy, który by dla nas taką studnię wybudował. Dlatego postanowiliśmy zasięgnąć języka, jaka jest najbardziej rekomendowana przydomowa oczyszczalnia ścieków – Poznań jest pełen ofert budowy przydomowych oczyszczalni i ciężko jest w tym gąszczu ofert wybrać coś naprawdę dobrego. bardzo zależy nam na tym, aby była to studnia ekologiczna, wykorzystująca siły biologiczne do neutralizacji wszelkich zanieczyszczeń i oczyszczania ścieków. taka studnia będzie kolejnym krokiem w kierunku samowystarczalności naszego domu. Jest to co prawda dość znaczny wydatek, jednak biorąc pod uwagę, ze będziemy niezależni od miejskiej sieci kanalizacyjnej i nie będziemy musieli w związku z tym ponosić żadnych opłat, taka inwestycja zwróci nam się już po kilku latach użytkowania. Dlatego bardzo zależy nam na tym, aby wybudować oczyszczalnię jak najbardziej trwałą i niezawodną.

Każdy, kto jest właścicielem domu jednorodzinnego i pragnie zwiększyć jego samowystarczalność, powinien pomyśleć o budowie niewielkiej przydomowej oczyszczalni ścieków. Jest to inwestycja, która na pewno zwróci się już po kilku latach, ponieważ będziemy ponosić oszczędności związane  z brakiem opłaty za oczyszczanie ścieków w miejskiej sieci kanalizacyjnej. Ponadto jest to również bardzo ekologiczne rozwiązanie.