Ogrodzenia budowlane z blachy

Projekty budowlane bardzo często wymagają relokacji miejsc pracy, zwłaszcza podczas budowy całych osiedli. Ogrodzenie takiego terenu jest więc często trudne, lub wręcz niemożliwe, dlatego też firmy budowlane rzadko odgradzają cały teren budowy, zamiast tego wykorzystując ogrodzenia przenośne do osłonięcia miejsc w których aktualnie przeprowadzane są prace.

Modułowe ogrodzenia do placu budowy

ogrodzenia tymczasowe pełneNa placach budowy wykorzystywane są najróżniejsze rodzaje ogrodzeń, od prostych wariantów siatkowych po duże blaszane ogrodzenia segmentowe. Te ostatnie są szczególnie często używane w miejscach w których istnieje realne zagrożenie dla nieupoważnionych osób, gdyż najlepiej sprawdzają się jako ogrodzenia do miejsc pracy. Blaszane ogrodzenia tymczasowe pełne mają podobną konstrukcję do garaży blaszanych, gdyż składają się z wysokiej na dwa metry i tak samo szerokiej blachy, umieszczonej na stalowym szkielecie. Taki moduł całkowicie blokuje dostęp na teren ogrodzony, i może być połączony z pozostałymi segmentami ogrodzenia za pomocą mocowań, uniemożliwiających przesunięcie czy usunięcie ogrodzenia przez osoby niepowołane. Większe i szersze segmenty często używane są na bardzo rozległych placach budowy. W niektórych wariantach blacha jest zastępowana stalową siatką, lub nawet dwoma, a taki rodzaj ogrodzenia jest lżejszy i wygodniejszy do przenoszenia niż ogrodzenie z solidnej blachy.

Tymczasowe ogrodzenia, mimo skuteczności, przeznaczone są do łatwego przeniesienia w wybrane miejsce, i mogą być błyskawicznie rozebrane i relokowane bez potrzeby użycia maszyn czy specjalnych narzędzi. Są również tanie, i bardzo kompatybilne. Często zdarza się iż jedno duże ogrodzenie jest budowane z segmentów pochodzących od różnych producentów, połączonych ze sobą w jedną całość.