Ośrodki szkolenia kierowców w Krakowie

Każdy z nas, kto dzisiaj jeździ swoim autem, musiał kiedyś zaliczyć państwowy egzamin na prawo jazdy. Możemy podejść do niego po ukończeniu lat 18 oraz po odpowiednich badaniach ogólnych i okulistycznych. Koszt takie badania kosztuje około 200 złotych. Następnie jeśli posiadamy już pozytywne orzeczenie o naszej sprawności do kierowania pojazdem, należy się z nim udać do urzędu Miasta lub Gminy właściwego ze względu na miejsce naszego zameldowania, w celu utworzenia profilu kandydata na kierowcę. 

Jak zaliczyć egzamin państwowy?

osk krakówZabrać ze sobą również musimy wniosek o wydanie prawa jazdy, wyraźną aktualną i kolorowa fotografię swojej twarzy o wymiarach 3,5 i 4,5 cm. Jeżeli spełniły już powyższe warunki musimy teraz zapisać się do ośrodka szkolenia kierowców. Kurs szkoleniowy składa się z części teoretycznej i praktycznej. Średnia cena takiego kursu wynosi 2600 złotych i składa się z 26 godzin teoretycznych i 30 godzin części praktycznej. Godziny jazdy praktycznej a więc z instruktorem po mieście, często jednak nie wystarczają młodym osobom i muszą wykopać one dodatkowe godziny. Jedną dodatkową godzina kosztuje około 80 złotych.  Natomiast część teoretyczną nie jest obowiązkowa, możemy nie chodzić na zajęcia jeśli zadeklarujemy że sami przygotujemy się do teoretycznego egzaminu państwowego. Jeśli jednak zdecydujemy się na nauką teoretyczną w ośrodku szkolenia kierowców, po 26 godzinach trwania tak zwanej teorii, będziemy musieli zaliczyć test wewnętrzny w skład którego wchodzą ponad 4 godziny nauki pierwszej pomocy. Jeżeli mieszkamy w Krakowie i chcemy znaleźć najlepszy ośrodek szkolenia kierowców, najłatwiej wpisać w przeglądarkę frazę o treści: osk Kraków i wybrać odpowiednią ofertę. Po zakończeniu kursu śmiało możemy zapisać się na egzamin państwowy. Składa się on z dwóch części, podobnie jak w ośrodku szkolenia kierowców, na część teoretyczną i część praktyczna.

Cześć teoretyczną polega na sprawdzeniu naszej wiedzy że znaków oraz prawa jakie toleruje się na ulicy w postaci testu na komputerze. Koszt jednakowego podejścia do takiego egzaminy wynosi 30 złotych, natomiast test praktyczny kosztuje 140 złotych za jedno podejście. Łatwo jest więc obliczyć że lepiej jest zdać egzamin teoretyczny za trzecim razem A praktyczny za pierwszym niż odwrotnie. W przypadku egzaminu praktycznego większość osób również twierdzi, że jest on dużo bardziej stresowy i zdecydowanie dużo cięższy do zdania niż egzamin teoretyczny.