Podłoga na sali gimnastycznej z legrami

Na salach gimnastycznych stosuje się specjalistyczny rodzaj nawierzchni. Tam, gdzie przebywa wiele dzieci naraz i do tego ćwiczą odbijając od ziemi wiele przedmiotów, podłoga nie może sprawiać niebezpieczeństwa ani nie może rozpaść się na wiele części. Dlatego nie sprawdzi się na pewno wyłożenie szkolnej hali płytkami. Dla najlepszej amortyzacji oraz bezpieczeństwa stosuje się podłogi na tzw. legarach.

Trwała podłoga do sali gimnastycznej

trwałe podłogi sportowe na legarachPodłoga sportowa powinna być trwała i elastyczna. W tym celu wykorzystuje się specjalną powierzchnię rozkładającą siłę nacisku na całą powierzchnię i „pracującą” za pomogą drewnianych elementów rozkładających siłę nacisku, by nie powstały załamania. Również na salach korekcyjnych, siłowniach fitness czy na kortach do squasha kładzie się trwałe podłogi sportowe na legarach. Do produktywnego treningu potrzebne jest odpowiednie zaangażowanie, praktyka oraz najlepsze miejsce do ćwiczeń nawet najbardziej wymagających zadań. Podłoga na salach gimnastycznych pełni niezwykle ważną rolę i musi w sobie łączyć funkcjonalność z bezpieczeństwem. Jej sprężystość musi być odpowiednio duża i do tego wytrzymać wiele lat dziecięcych odbić piłką i ćwiczeń zawodowców. Odpowiednie odbycie potrafi też zaoszczędzić dużo energii potrzebnego do poprawnego wykonania ćwiczenia np.: dwutaktu w koszykówce. Zwykle trwałe powierzchnie do ćwiczeń mają jednolity kolor i zaznacza się na nich jedynie pola potrzebne do grania w piłkę nożną, ręczną czy siatkówkę. Bardzo ważnym aspektem jest jej łatwa konserwacja. Podłogę można łatwo i szybko umyć podstawowymi środkami czystości i cieszyć się dalej sprawdzoną powierzchnią hali. Warstwa lakieru kładziona na powierzchnię pomaga w blaknięciu koloru i zachowuje swój ładny kolor na dłużej. Zwykle do kładzenia jej używa się analogicznych sposobów jak przy montowaniu paneli, więc położenie twardej podłogi na legarach nie zajmuje wiele czasu. Przed zakupem warto sprawdzić, czy wybrany producent lub importer zapewnia doskonałą jakość potwierdzoną certyfikatami bezpieczeństwa.

Do odpowiedniego położenia trwałej podłogi na hali nie potrzeba wiele czasu. Jeżeli ma się pieniądze można wybrać najlepszą powierzchnię użytkową dla dzieci i sportowców, która będzie dodatkowo amortyzowała uderzania i upadki legrami. Do tego, kolorowe oznaczenia boiska z pewnością spodobają się dzieciom, a dorośli grający w squasha lub ćwiczący na siłowni docenią podłogę sportową na co dzień.