Pokoje do wynajęcia w Kudowie Zdrój

Na Dolnym Śląsku jest wiele klimatycznych i uzdrowiskowych miejscowości, stanowiących ciekawą ofertę turystyczną. Do najbardziej popularnych i znanych zaliczana jest Kudowa Zdrój z bogatą bazą noclegową i wieloma atrakcjami oferowanymi przez cały rok. Bez względu na wiek i zainteresowania można tu w ciekawy i interesujący sposób spędzić urlop lub krótki weekendowy wypoczynek. Ze względu na położenie geograficzne stanowi bazę wypadową do okolicznych gór, sąsiadujących Czech, a także całego terenu Dolnego Śląska.

Noclegi w klimatycznych pensjonatach

pokoje kudowa zdrójMiejscowość położona jest na niewielkiej wysokości w pięknej dolinie, otoczonej pasmami górskimi z licznymi szlakami i ścieżkami. Przyjeżdżają do niej turyści chętnie spacerujący po górach, korzystający z infrastruktury dróg rowerowych rozbudowanych do samych Czech, a także osoby będące na rekonwalescencji w uzdrowiskowych pensjonatach i w domach zdrojowych. Turyści przebywają przez cały rok, a bogata baza noclegowa w postaci licznych hoteli, pensjonatów i ośrodków wypoczynkowych oraz gospodarstw agroturystycznych umożliwia wynajęcie pokoi dopasowanych do indywidualnych potrzeb i wymogów. Klimatyczne i stylowe pokoje Kudowa Zdrój umożliwia wynajęcie w pięknych i starych pensjonatach pochodzących z początku XX wieku. Nowoczesne apartamenty, bogato wyposażone w liczne elementy, gwarantują nowo powstałe hotele i ośrodki wczasowe, w których można skorzystać ze strefy wellness i spa, wypożyczyć rower i inne sprzęty gwarantujące komfortowy i aktywny wypoczynek. Kudowa słynie również z uzdrowiskowych walorów związanych z występującym tu mikroklimatem.W centrum miasta znajduje się jedno z najstarszych uzdrowisk z pięknym Domem Zdrojowym i parkiem zajmującym dużą powierzchnię miasta. Park poza piękną i bogatą roślinnością słynie również z Pijalni Wód Mineralnych, bogatych w mikroelementy pomagające utrzymać zdrowie i witalność. Wielogodzinne spacery po parku sprzyjają rekonwalescencji, a osoby przebywające w sanatoriach korzystają z możliwości korzystania ze spacerów po parku oraz oddychanie świeżym powietrzu.

Zimą do Kudowy zjeżdżają licznie amatorzy jazdy na nartach i korzystają z bogatej infrastrukturę ośrodków sportowych gwarantujących wielokilometrowe trasy zjazdowe i biegowe. W okolicach Kudowy odbywa się wiele konkursów i zawodów sportowych związanych ze sportami zimowymi. Narciarze chętnie korzystają z licznych pokoi oferowanych przez gospodarstwa agroturystyczne i ośrodki wypoczynkowe, gdzie po wielogodzinnej jeździe na nartach odpoczywają oraz stołują się w lokalnych restauracjach serwujących regionalne potrawy. Kudowa Zdrój oferuje wiele atrakcji związanych z położeniem geograficznym, klimatem, a także licznymi zabytkami i muzeami, dzięki którym można zapoznać się z historią regionu oraz miejscowymi tradycjami.