Polecana folia grzewcza

Ogrzewanie domu jest niezwykle istotą kwestią z wielu względów. W słabo ocieplonych budynkach często pojawiają się oznaki wilgoci, czyli pleśń i grzyb, z którymi ciężko walczyć, dlatego też warto zawczasu ocieplić dom i zastosować odpowiedni system grzewczy.

Jaką grubość mają folie grzewcze?

folia grzewcza podłogowaW wielu kamienicach czy blokach, źródłem ciepła jest centralne ogrzewanie, które występuje w formie standardowych grzejników. Alternatywą jest elektryczne ogrzewanie za pomocą grzejników, które można kupić w większości sklepów budowlanych  czy ze sprzętami dla gospodarstwa domowego. Jednakże w domach jednorodzinnych, hotelach czy nawet zakładach pracy, stosowane są nieco inne rozwiązania. Bardzo często stosowana jest folia grzewcza podłogowa, która jest bardzo prosta i szybka w montażu. Co najważniejsze – jest bezpieczna, gdyż działa na podobnej zasadzie jak słońce. Wszystko, co znajdzie się w zakresie jej promieniowania na podczerwień, zostanie ogrzane. Czyli jest tu mowa o podłodze, ścianach, suficie, a także przedmiotach znajdujących się w pomieszczeniu. Głównym nośnikiem ciepła i podczerwieni jest tu specjalna mieszanka grafitu, której grubość oraz rozmiar odpowiadają konkretnej mocy grzewczej. Folia grzewcza może mieć szerokość dwudziestu pięciu, pięćdziesięciu lub stu centymetrów, a jej moc grzewcza może wynosić od sześćdziesięciu do czterystu watów na metr kwadratowy. W zależności od potrzeb i zastosowania, folia ta może mieć grubość od 0,3 do 0,53 milimetra, zatem bardzo niewiele.

Z pewnością jest to jeden z lepszych sposobów na ogrzewanie domu jednorodzinnego, domku letniskowego, hali magazynowej, przedszkola czy zakładu pracy. Może się sprawdzić niemalże wszędzie i generować spore oszczędności w poborze energii elektrycznej.