Popularności mebli z Indii

Był taki czas w aranżacjach wnętrz, kiedy to panowała moda na minimalizm i surowość w poszczególnych pomieszczeniach. Doszło do tego, że w wielu domach, mieszkaniach, czy też biurach, zabrakło przytulności i domowego klimatu. Okres ten przeszedł dość szybko i na ten moment praktycznie wszystkie chwyty w urządzaniu wnętrz są dozwolone, a ludzie nastawiają się przede wszystkim na elegancję i przytulność w swoich mieszkaniach.

Egzotyczne meble w naszych domach

meble indyjskieUrządzające wnętrza naszych domów czy mieszkań coraz częściej dochodzimy do wniosku, że ma się w nich dobrze mieszkać i mają być atrakcyjne, ale niekoniecznie modne. Chodzi o naszą wygodę i komfort, a te nie zawsze pokrywają się z trendami. Tym bardziej, że każdy z nas ma nieco inny gust. Od jakiegoś czasu do głosu na nowo zaczęły dochodzić style z innych epok. W wielu aranżacjach możemy spotkać na przykład meble indyjskie, które zachwycają kunsztem wykonania. Są to meble kolonialne, wykonane z dobrej jakości, głównie ciemnego drewna. Wprowadzają do wnętrz nutę luksusu, połączoną z egzotyką. Niektóre indyjskie meble przemalowywane są na jasne, często pastelowe kolory. Dzięki temu podkreśla się bogactwo zdobień. Decydując się w naszych wnętrzach na aranżacje z zastosowaniem mebli indyjskich, powinniśmy pamiętać o tym, że są one bardzo strojne, więc wnętrza powinny być całościowo odpowiednio wyważone, żebyśmy nie musieli doświadczać zbytniego przepychu. Chyba, że jest to przepych kontrolowany. Jak chodzi o same meble, to mamy do wyboru albo takie stylizowane na indyjskie, które zostały wykonane w dzisiejszych czasach, albo takie, które rzeczywiście pochodzą z Indii. Niektóre mogą mieć bogatą historię. Im jest ona bogatsza i dłuższa, tym oczywiście cena rośnie. Nie ma też co ukrywać, że oryginalne meble indyjskie będą nas kosztować o wiele więcej, niż te tylko stylizowane. 

Urządzając wnętrza mieszkalne coraz częściej sugerujemy się naszymi odczuciami. Stylizacje bazujące na aktualnej modzie nie są już tak popularne jak kiedyś. Zresztą, obecne trendy nie są do końca jednoznaczne i często nawiązują do przeróżnych rozwiązań. Ostatnio coraz większym zainteresowaniem cieszą się meble kolonialne, a wśród nich meble indyjskie. Są to meble bogato zdobione, które wprowadzają do wnętrz nieco egzotyki.