Portret jako ciekawy pomysł na prezent

Często zabawne formy prezentu nie zawsze pasują do wszystkich osób, które mamy zamiar obdarować, czasem też okazja jest zbyt poważna, by dowcip był odpowiednim rozwiązaniem. Dlatego, też warto w takiej sytuacji poświęcić trochę czasu i poszukać czegoś eleganckiego i stylowego co trafi w gusta solenizanta i z pewnością go zaskoczy. Gdzie szukać pomysłów na trafiony prezent?

Jaki rodzaj portretu wybrać?

portret na zamówienieCoraz częściej jako prezent wybieramy portret wykonany specjalnie dla konkretnie wskazanej przez nas bliskiej nam osoby. Stworzony na obrazie wizerunek powinien w 100 procentach przedstawiać daną postać, dlatego też przed wyborem firmy, która go wykona, najlepiej jest sprawdzić opinie ich pracy oraz zobaczyć pozostałe portrety, w jakiej jakości są wykonane. Na wielu stronach internetowych znajdziemy godne polecenia osoby, dla których tworzenie portretów oraz karykatur jest ogromną pasją, jak również sposobem na życie. Dzięki temu mamy pewność, że praca zostanie wykonana z wielkim zaangażowaniem autora. Do wyboru mamy kilka rodzajów portretów a dokładnie: czarno białe, portrety wykonywane ołówkiem, lub kolorowe z użyciem farb olejnych. Portret na zamówienie będzie świetną pamiątką narodzin dziecka, chrztu, ślubu, rocznicy, komunii itp. Tak jak karykatura przedstawia zabawny wizerunek osób, tak też portret może być podarunkiem na poważniejsze uroczystości. Najczęściej wybierane są portrety czarno białe, które poprzez swoją uniwersalność świetnie dopasują się do każdego wnętrza w domu, mieszkaniu, a nawet biurze. Koszt wykonania portretu będzie zależny od wielu czynników, jednak średnio mieści się pomiędzy 100 a 300 złotych. Portret możemy zamówić również sobie sami bez jakiejkolwiek okazji, wystarczy wybrać dobrej jakości zdjęcie i zlecić wykonanie, którego czas realizacji to zaledwie kilka lub kilkanaście dni. Pamiętajmy, że każdy moment w naszym życiu jest godny uwiecznienia, szczególnie gdy wykonany jest w tak piękny i niepowtarzalny sposób.

Ręcznie rysowany prezent to piękna pamiątka na wiele długich lat, który zawieszony na ścianie w pięknej oprawie będzie zawsze wzruszał, przypominając cudowne czasy z młodości. Z pewnością będzie to ważny i bardzo wartościowy prezent dla obdarowanej przez nas osoby, która poczuje się szczególnie i wyjątkowo.