Poszukiwania bawełnianej pościeli dla dzieci

Moja córka jest alergiczką. Kiedy ma kontakt ze sztucznymi, szorstkimi materiałami, zawsze później ma wysypki skórne i inne reakcje uczuleniowe. Szczególny problem mam zawsze z doborem pościeli dla niej. Przez całą noc skóra ma bardzo duży kontakt z pościelą, dlatego jeśli pościel nie jest odpowiednio delikatna, córka rano budzi się cała w krostkach. Na szczęście moja przyjaciółka, która jest lekarzem alergologiem poleciła mi bardzo dobre rozwiązanie.

Zalety pościeli bawełnianych

bawełniana pościel dla dzieciDowiedziałam się od niej, że najlepsza dla mojej córki będzie bawełniana pościel dla dzieci. Bawełna jest naturalny, delikatnym i przede wszystkim hipoalergicznym materiałem, który świetnie nadaje się do osób o wrażliwej skórze. Jest to tkanina miękka i przewiewna, a co za tym idzie zapewnia odpowiednią cyrkulację powietrza. Dziecko więc mniej się poci i w nocy nie ma ochoty skopać z siebie kołderki. Bawełniane pościele występują w wielu wariantach kolorystycznych i w różnych wzorach, dlatego w sklepach z pewnością znajdę taką pościel, która będzie miała motywy z dziecięcych bajek albo kreskówek. Postanowiłam spróbować tego rozwiązania i już wkrótce przekonałam się, że to był prawdziwy strzał w dziesiątkę. Odpowiedni zestaw bawełnianej pościeli udało mi się dostać w sklepie z tego typu tekstyliami, znajdującym się blisko mojego zakładu pracy. W skład kompletu wchodziła poszwa na kołderkę, dwie poszewki na poduszki do spania i jedna poszewka na małą poduszeczkę jasieczka, a do tego także prześcieradło w białym kolorze. Sprzedawczyni, zapewniła mnie, że pościel ta składa się w stu procentach z bawełny i nie w niej domieszek innych tkanin. Ponieważ była ona dostępna w niskiej, promocyjnej cenie i zostały już ostatnie sztuki w kolorze pastelowego różu (a moja córka uwielbiała ten kolor), od razu zdecydowałam się zakupić ten produkt i udałam się z nim do kasy.

W domu od razu założyłam tą pościel na łóżko. To był naprawdę bardzo dobry wybór, ponieważ moja córka nie miała już żadnych problemów skórnych. Bawełna okazała się materiałem na który nie ma ona uczulenia i nie wywołuje u niej podrażnień. Pościel dziecięca ma takie wymiary, jak kołdra i poduszki, które są trochę mniejsze niż te dla dorosłych. Dzięki temu rogi pościeli nie są zbyt długie i poszwy bardzo dobrze się układają.