Potrzebowałam pracowników z Ukrainy

Chciałam otworzyć firmę, która będzie działała nie tylko na naszym rodzimym rynku, ale także na Ukrainie. Jeśli chodzi o dokumenty, które musiałam złożyć do polskich urzędów większość spraw miałam już załatwionych. Wciąż jednak miałam problemy z tym, żeby załatwić kilka spraw na Ukrainie. Postanowiłam zatrudnić pracownika, który by się tym zajął, tym bardziej że i tak potrzebowałam zatrudnić jakiegoś Ukraińca, który zajmowałby się kontaktami handlowymi ze swoimi rodakami.

Znalazłam bardzo dobrego pracownika z Ukrainy

jak znaleźć pracownika z Ukrainy po studiachProblem w tym, że nie miałam pojęcia, jak znaleźć pracownika z Ukrainy po studiach. Potrzebowałam rzetelnego i doświadczonego pracownika, który świetnie komunikuje się zarówno po polsku, jak i po ukraińsku i który ma doświadczenie w nawiązywaniu relacji handlowych. Moja przyjaciółka doradziła mi, żebym poszukała takich osób wśród absolwentów polsko-ukraińskich uczelni wyższych. Muszę przyznać, że to było bardzo dobre rozwiązanie i sama się dziwiła, że na coś takiego sama wcześniej nie wpadłam. Na internecie znalazłam namiary na takie uczelnie i skontaktowałam się z ich władzami. Wywiesiłam także ogłoszenia na ten temat na tych uczelniach. W ten sposób szybko udało mi się znaleźć pracowników do mojej firmy. Byli to wykształceni Ukraińcy po studiach, którzy mieli bogatą wiedzę na tematy handlowe. Ostatecznie zatrudniłam w swojej firmie dwie osoby z Ukrainy, które pomogły mi rozwinąć mój biznes. Jakiś czas później, kiedy rozszerzałam swoją działalność potrzebowałam zatrudnić kolejne osoby do pracy. Tym razem skorzystałam z pośrednictwa agencji praca, która wyszukała specjalnie dla mnie kilku pracowników z Ukrainy, którzy byliby zainteresowani podjęciem pracy u mnie w firmie. Teraz, mogę z czystym sumieniem powiedzieć, że obie te metody poszukiwania wykwalifikowanych specjalistów z Ukrainy są godne polecenia.

W ten sposób można znaleźć dobrych i rzetelnych pracowników, którzy znają się na tym co robią i szukają stałej, pewnej pracy. Jeśli kiedyś jeszcze przyjdzie mi szukać pracownika, z pewnością skorzystam z tych źródeł. Szczególnie w agencjach pracy posiadają dużą bazę osób, które są gotowe do podjęcia pracy od zaraz, dzięki czemu można szybko i sprawnie znaleźć kogoś odpowiedniego do swojego przedsiębiorstwa.