Potrzebowałam zrobić badanie holterem ekg

Całe życie ciężko pracowałam i nie miałam czasu, żeby o siebie zadbać. W końcu jednak zdrowie zaczęło mi szwankować. Na szczęście zdążyłam już przejść na emeryturę i miałam czas na to, aby zająć się swoim zdrowiem. Zaczęłam więc chodzić po wszelkich lekarzach. I bardzo dobrze zrobiłam, ponieważ kardiolog wyczuł szmery w moim sercu. Powiedział mi, że to zapewne nic groźnego, ale wypadałoby to sprawdzić, żeby upewnić się, że wszystko jest w jak najlepszym porządku.

Gdzie w Krakowie wykonam holtera ekg?

najlepszy holter ekg w krakowieDostałam od niego skierowanie na badanie holter ekg. Dowiedziałam się, że jest to bardzo precyzyjne i dokładne badanie, które pomaga wykryć nawet najdrobniejsze szmery w sercu i zaburzenia rytmu jego pracy. Takie badanie trwała dwadzieścia cztery godziny, ale aparat holtera, czyli sprzęt, który jest do mnie w tym czasie podłączony w niczym nie przeszkadza i można a nawet powinno się zachowywać normalnie. Lekarz polecił mi, gdzie wykonam najlepszy holter ekg w krakowie. Zapisał mi adres kliniki kardiologicznej, gdzie posiadali bardzo dobry, dokładny i nowoczesny sprzęt. Od razu udałam się tam, gdzie nie musiałam się nawet zapisywać, ponieważ zostałam przyjęta od ręki. Kardiolog napisał na moim skierowaniu, że badanie jest pilne, dzięki czemu od razu zostało ono na mnie wykonane. Pielęgniarka podłączyła mi do ciała elektrody, takie jak przy zwykłym badaniu ekg i przykleiła je specjalnym wzmacniającym plaster do ciała. Jednocześnie powiedziała, że jakby się coś zaczęło odklejać to mam się nie przejmować, ponieważ nie będzie miało to wpływu na sam zapis badania. Następnie włączyła aparat i przyczepiła mi go do paska na szyi. Aparat holtera zupełnie w niczym mi nie przeszkadzał. Był wygodny i praktyczny. Nawet w nocy mogłam spać, w ogóle go nie wyczuwając. Jedynie nie mogłam się dzisiaj wykąpać, żeby nie zamoczyć baterii.

Następnego dnia wróciłam do kliniki, żeby pielęgniarka zdjęła mi aparat. To była bardzo szybka wizyta. Od razu dostałam od niej również kartę pamięci na której zapisany był przebieg badania. Musiałam udać się z nią do lekarza, żeby odczytał wyniki badania i postawił diagnozę. Na szczęście okazało się, że szmery w sercu są niewielkie i nie są groźne. Teraz miałam już pewność, że takie badanie jest bardzo dokładne i warto je wykonać.