Potrzebowałem podsłuchu do telefonu dziecka

Moje dziecko ostatnio dostało swój pierwszy telefon komórkowy w życiu. Nie chciałem go absolutnie kontrolować, ale w sieci czyha teraz tyle niebezpieczeństw, że chciałem mieć pewność, że synek nie wchodzi na strony, na które z racji wieku wchodzić nie powinien. Mogłem oczywiście po prostu przeglądać jego telefon codziennie wieczorem, ale było to rozwiązanie dosyć czasochłonne. Postanowiłem sprawdzić czy istnieje jakaś legalna opcja podsłuchu dziecka.

Jak legalnie podsłuchać telefon dziecka?

całodobowy podsłuch do telefonuZacząłem wyszukiwać informacje na interesujący mnie temat. Włączyłem komputer, włączyłem przeglądarkę i wpisałem w wyszukiwarkę frazę: całodobowy podsłuch do telefonu. Oczywiście montowanie podsłuchu samego w sobie jest nielegalne i nie zamierzałem łamać prawa, nawet wtedy gdy chodzi o bezpieczeństwo mojego dziecka. Znalazłem jednak ciekawe rozwiązanie. Na jednym z forum dla rodziców jedna mama miała podobny problem. Znalazła aplikację podsłuchową, która umożliwia monitorowanie to, co dziecko robi na telefonie przez całą dobą. Widzimy strony na jakie wchodzi, możemy odczytać jego wiadomości a nawet zobaczyć z jakimi numerami telefonów się kontaktuje. Informacje dostajemy na bieżąco, więc nawet jeśli dziecko usunie historię przeglądarki albo wiadomość SMS to i tak będziemy to widzieć, choć w komórce dziecka nie będzie już ani śladu po tym wydarzeniu. Ta pani bardzo polecała taką formę posłuchu, bo dzięki temu udało jej się uratować córkę przed pedofilem. Jej kilkuletnia córka kontaktowała się z kimś, kto podszywał się pod znajomą rówieśnicę ze szkoły. Ta historia jeszcze bardziej zachęciła mnie do zainstalowania tego typu podsłuchu w telefonie mojego dziecka. Następnego dnia po powrocie ze szkoły mojego syna poprosiłem go żeby pokazał mi na chwilę swój telefon. Wcześniej wykupiłem aplikację i teraz tylko połączyłem nasze telefony.

To była bardzo mądra decyzja. Dzięki temu zauważyłem, że synek pod wpływem środowiska szkolnego wchodzi na strony nieodpowiednie dla jego wieku. Namawiali go do tego starsi koledzy. Zablokowałem mu możliwość oglądania takich stron, a z synem przeprowadziłem rozmowę na temat tego dlaczego takie strony są nieodpowiednie dla dzieci w jego wieku. Jestem bardzo zadowolony z takiego rozwiązania. Podsłuch nie umożliwia mi kontrolowania dziecka, ale dbałość o jego bezpieczeństwo.