Praktycznie i bezpiecznie czyli laptop w plecaku

Coraz rzadziej zdarza mi się cokolwiek notować. W znaczeniu odręcznych notatek. Dzisiaj wszystkie notatki, kalendarz i listę zakupów mam w telefonie. Zauważyłam, że jest to swoisty znak naszych czasów. Coraz rzadziej piszemy odręcznie, coraz mniej się do tego przykładamy. I coraz chętniej poznajemy nowe funkcje naszych telefonów i laptopów.

Laptop zawsze pod ręką w praktycznym plecaku

praktyczny plecak na laptopa

Moje studenckie życie pełne było zapisanych zeszytów, kartek, kserokopii z odręcznymi notatkami i niezliczonej ilości książek, które wypożyczałam lub kupowałam. Moja córka biegała na zajęcia z jednym zeszytem i laptopem a elektroniczne wersje książek i potrzebnych artykułów ściągała z Internetu. Moja praca magisterska to kilka kartonów brudnopisów. Jej praca to jeden folder w komputerze, z kopią w chmurze i na przenośnym dysku. Mój pamiętnik pisany od czasów studenckich to kilkanaście zeszytów. Pisałam go w pociągach, parkach czy restauracjach. Dzisiaj naprawdę trudno odczytać niektóre a tych zapisków choć wtedy jeszcze całkiem ładnie pisałam. Dzisiaj prowadzę bloga, robiąc kopie tekstów na swoim komputerze. Nie wszystko jednak da się napisać na telefonie co zmusza mnie do noszenia przy sobie laptopa. Pomimo, że jest on niezbyt duży, lekki i poręczny co pozwala na wygodne używanie go w dowolnym miejscu, potrzebowałam większej wygodnej torby. Moja ulubiona okazała się za mała i do tego nie była zbyt bezpieczna do noszenia takiego sprzętu. Typowe torby na laptopy nie podobały mi się, poza tym nie jestem zwolenniczką noszenia ze sobą zbyt wielu rzeczy. Jako że jestem osobą aktywną, dużo jeżdżę na rowerze i biegam po mieście, postanowiłam nabyć praktyczny plecak na laptopa. Plecak nie wiele różni się od innych plecaków ale ma w środku specjalnie zabezpieczoną kieszeń, która chroni laptopa przed zgnieceniem czy zarysowaniem. Odizolowany od reszty zawartości mojego plecaka, bezpiecznie przenoszony towarzyszy mi codziennie, dając swobodę w pisaniu.

Wybierając plecak sugerowałam się nie tylko ogólną estetyką i ceną, ale przede również jakością i wytrzymałością plecaka. W modelu, na który ostatecznie się zdecydowałam kieszeń na laptopa jest dodatkowo zabezpieczona przed wilgocią co znaczy, że jeżeli cokolwiek wyleje mi się wewnątrz plecaka, wilgoć nie przedostanie się do kieszeni z laptopem.