Profesjonalna obsługa concierge w hotelach

 

Odczucia związane z wizytą w luksusowym hotelu często stają się podstawą do opinii o danym miejscu i wyznacznikiem tego, że do danego miejsca wrócimy. Właściciele takich miejsc starają się zapewnić swoim gościom liczne atrakcje, a także zapewniają im usługi, dzięki którym będą się czuli w tym miejscu swojsko. Duża rolę w tym wszystkim grają odpowiedni pracownicy, którzy znają się doskonale na swoim zadaniu i potrafią wygenerować odpowiednią atmosferę w całym hotelu.

Skuteczność usług concierge wpływa na ocenę hotelu

skuteczne usługi conciergeJednym z najważniejszych pracowników w hotelu są asystenci concierge, którzy organizują dla gości wiele rzeczy. Asystenci są na usługach gości, gdyż do ich zadań jest wysłuchanie potrzeb swoich klientów i odpowiednia reakcja na nie. Jeśli na przykład gość zażyczy sobie zamówić limuzynę na godzinę siódmą

buy kamagra

, to asystent, który doskonale zna się na swojej pracy, dzwoni do wypożyczalni limuzyn i umawia odpowiednią usługę na zadaną godzinę. Do tego sam czuwa nad tym i odpowiada, za to, żeby wszystko przebiegło bez najmniejszego problemu. Nie wszystkie zadania są jednak takie łatwe. Wielu gości ma dość ekscentryczne pomysły. Oczywiście skuteczne usługi concierge to takie, dla których nie ma rzeczy niemożliwych. Jeśli klient zażyczy sobie nietypowy wystrój swojego pokoju, to concierge nie marudzi i nie mówi, że to nie możliwe, tylko posłusznie przyjmuje zlecenie i stara się wykonać je jak tylko najlepiej potrafi. Dobrzy asystenci to tacy, którzy wykazują się inicjatywą w każdej sytuacji i nie twierdzą nigdy, że nie da się czegoś wykonać. Wiadomo, że w najbardziej ekstremalnych sytuacjach nie dadzą oczywiście rady, jednak goście hotelu też doskonale zdają sobie z tego sprawę, rzadko żądając czegoś niemożliwego, choć są też wyjątki. Jakość usług tego typu wpływa bardzo mocno na ocenę samego hotelu, dlatego warto zadbać o to, aby były na wysokim poziomie.

Ogłoszeń dotyczących pracy asystenta councierge pojawia się dość wiele. Nie wszyscy nadają się do tej pracy, gdyż bez odpowiednich predyspozycji ciężko jest odnaleźć się w tej pracy. Po pierwsze musimy być otwarci na ludzi

, nie marudzić, być kreatywnym i doskonale organizować sobie czas. Jeśli te wszystkie cechy posiadamy to możemy spróbować zmierzyć się z wymaganiami tego zawodu.