Profesjonalne drzwi do mieszkania

30

W domu większość z nas czuje się bezpiecznie, ponieważ jesteśmy wśród swoich i otaczają nas z każdej strony ściany. Jednak o bezpieczeństwie stanowią odpowiednie drzwi i okna, ponieważ stanowią realną barierę dla włamywaczy.

Co muszą posiadać drzwi wejściowe?

drzwi do mieszkania zewnętrznePierwszą rzeczą jaką widzi osoba nas odwiedzająca są drzwi frontowe. Bez wątpienia stanowią element estetyczny, który powinien współgrać z elewacją budynku, ale przede wszystkim powinny być bezpieczne i solidne. Złodziej do domu może wejść jedynie przez okno lub drzwi, dlatego należy na nie zwrócić szczególną uwagę. Drzwi do mieszkania zewnętrzne nie muszą być aż tak chronione przed szkodliwym wpływem czynników atmosferycznych jak w przypadku domów, ponieważ znajdują się wewnątrz budynku. Za to powinny być odpowiednio wzmocnione, aby nie pokonał ich żaden włamywacz. W sprzedaży znajdziemy drzwi drewniane,, aluminiowe, stalowe czy wykonane ze specjalnej płyty. Jeżeli mają one być wytrzymałe, to przede wszystkim muszą posiadać stalową konstrukcję wewnątrz skrzydła, mocne zawiasy i dobrze osadzoną ościeżnicę. Ważne jest także uszczelnienie drzwi w samym skrzydle, ale także w futrynie. Przeważnie wewnątrz drzwi znajduje się warstwa pianki poliuretanowej, styropianu lub specjalnego panelu termoizolacyjnego. Jeżeli mają one być stabilne, to konieczne jest zastosowanie przynajmniej trzech lub nawet czterech par zawiasów, które sprawią, że drzwi będą niemalże nie do pokonania. Oczywiście można wybrać specjalne drzwi antywłamaniowe, które są prawdziwą twierdzą.

Wybór drzwi zewnętrznych do mieszkania nie zawsze jest prosty, szczególnie kiedy mamy niestandardową futrynę. Wtedy najczęściej kończy się na sprowadzeniu drzwi na zamówienie, gdzie ich wymiar będzie idealnie dostosowany do naszych potrzeb.