Profesjonalne studia fotograficzne pod wynajem

Fotografia jest moją pasją już od dziecięcych lat. W tamtych czasach, nawet będąc nastolatką nie było co liczyć na kursy, czy nawet dobrej jakości nowoczesne książki o fotografii. Jestem samoukiem, który dopiero od niedawna ma możliwość rozwijania swoich skrzydeł w postaci kompletowania portfolio, a także możliwość wykonywania zdjęć w profesjonalnym otoczeniu. 

Zalety wynajmu studia

krótkoterminowy wynajem studia fotograficznego - WarszawaKiedy byłam nastolatką doskonale znałam wszystkie techniczne aspekty aparatu i jedyne nad czym wciąż pracowałam to odpowiednie kadrowanie, które pozwoli mi ująć obraz w taki sposób, jaki szkicuje się w mojej wyobraźni. Przez większość czasu uczyłam się tego metodą prób i błędów. Dopiero niedawno, kiedy na internecie zaczęły pojawiać się kursy fotografii zaczęłam z nich korzystać nie ograniczając się do jednej tematyki. Chciałam wiedzieć jak najwięcej, aby dowiedzieć się tego w jakich zdjęciach czuje się najlepiej. Doszłam w końcu do wniosku, że najwięcej radości sprawia mi fotografowanie drugiej osoby. Zamrażanie na zdjęciach prawdziwych emocji, a także upamiętnianie niezwykłej natury i piękna człowieka. Zwłaszcza do tego drugiego niezbędne mi było jednak studio, którego oczywiście nie posiadałam, ale ten problem rozwiązał krótkoterminowy wynajem studia fotograficznego – Warszawa posiada parę takich miejsc, które różnią się od siebie klimatem i warto je dobierać głównie pod względem tego, jaki rodzaj zdjęć chcemy zrobić ponieważ całą resztę znajdziemy w każdym z takich miejsc. Mówiąc „reszta” mam na myśli wyposażenie niesłychanie ułatwiające cały proces tworzenia sesji. Nie musimy w takiej sytuacji wydawać mnóstwa pieniędzy na zakup niezbędnych akcesoriów ponieważ na miejscu mamy dosłownie wszystko, co niezbędne jest do zrobienia najbardziej profesjonalnych sesji. Mało tego, jeżeli nie radzimy sobie samodzielnie z obsługą sprzętu możemy dodatkowo wynająć kogoś, kto będzie nam w tym pomagał.

Kiedy pierwszy raz poszłam z moją koleżanką do takiego studia chcąc uchwycić na zdjęciach jej niesamowitą i niespotykaną urodę okazało się, że na miejscu oprócz sprzętu jest również toaletka z podświetlanym lustrem pozwalająca zrobić adekwatny makijaż do warunków oświetleniowych w studio. Było również mnóstwo gadżetów do wykorzystania podczas sesji, które mogły nadać jej niemalże magiczny wyraz. Jestem bardzo zadowolona z możliwości wynajęcia studia zwłaszcza, że nie są to duże pieniądze, a można stworzyć za nie coś niesamowitego, co pozwoli nam rozwinąć skrzydła w naszej karierze.