Program do faktur wygeneruje plik jpk

Wiele się zmieniło w ostatnich latach jeśli chodzi o rozliczenia podatkowe małych i dużych firm. Na pewno najważniejsze zmiany to konieczność wystawiania faktur elektronicznych, generowania jednolitych plików kontrolnych czy korzystania z mechanizmu podzielonej płatności. W ogarnięciu tego wszystkiego pomocna będzie księgowa lub księgowy. Jednak najbardziej przydatny może być dobry i funkcjonalny program do faktur. Takie programy kosztują niewiele.

Podstawowe funkcje programów do fakturowania

program do faktur jpkNie trzeba być informatykiem, żeby potrafić obsługiwać programy komputerowe wspomagające prowadzenie firmy. Te, które służą do wystawiania faktur są naprawdę proste i intuicyjne, a przy tym bardzo funkcjonalne. Wiele programów ma też swoje odpowiedniki w postaci aplikacji na smartfon, dzięki czemu ich użytkowanie może być jeszcze prostsze i przyjemniejsze. Jeśli chodzi o funkcje to na pewno najważniejsza z punktu widzenia zmian podatkowych to generowanie jednolitych plików kontrolnych. Każdy program do faktur jpk generuje automatycznie na żądanie użytkownika. W tym pliku zawierają się wszystkie transakcje zawierające podatek od towarów i usług, czyli vat. Oczywiście absolutnie podstawową funkcją wynikającą z samej nazwy programów jest wystawianie faktur. W niektórych programach faktury wystawia się łatwiej a w innych trudniej. Wybierając program można poczytać o nim opinię albo wypróbować jakiejś wersji demonstracyjnej. Najważniejsze jest to, żeby samemu dobrze się czuć w trakcie użytkowania takiego programu. Niektóre programy mają też takie funkcje jak na przykład udostępnienie panelu dla księgowości. Można nadać osobny dostęp księgowej lub księgowemu i z automatu będą oni widzieć każdy wystawiony przez nas w programie dokument. Na uwagę zasługuje też fakt, że programy te kosztują tak mało. Za najlepsze trzeba zapłacić kilkanaście złotych na miesiąc.

Korzystając z programu do wystawiania faktur nie trzeba się martwić o wygenerowanie pliku jpk. Wystarczy jedno kliknięcie i program zrobi to za nas. Dobry program umożliwia szybkie wystawienie faktury a nawet natychmiastowe udostępnienie jej księgowej czy księgowemu. Prowadząc firmę i wystawiając faktury można to robić w łatwy i szybki sposób. Tym sposobem jest program do wystawiania faktur.