Przemyślana konstrukcja wózka kąpielowego

Jako użytkownik różnych wózków ze względu na swój stan zdrowia mogę dużo powiedzieć na temat ich funkcjonowania, budowy i znaczenia drobnych elementów, na które nikt bez doświadczenia nie zwraca uwagi. Już sama różnorodność wózków ma bardzo duże znaczenie, ponieważ ze względu na to, że wiele osób korzysta z nich przez wiele godzin, muszą być dla jej komfortu i dobrego samopoczucia dobrze dopasowane. Z wózkami kąpielowymi wygląda to jeszcze nie to inaczej, ponieważ producenci biorą pod uwagę specyficzne warunki eksploatacji.

Wózek do kąpieli – dlaczego jest potrzebny?

wózek kąpielowyW szpitalach głównie wykorzystuje się dwa różne rodzaje wózków. Standardowe wózki ortopedyczne są wykorzystywane przez personel w przypadku pacjentów, którzy ze względu na stan zdrowia nie mogą się poruszać samodzielnie do transportu pomiędzy salami i oddziałami. Z własnego doświadczenia mogę powiedzieć, że ze względu na budowę nadają się do krótkiego wykorzystywania. Inny rodzaj wózka potrzebnego w placówkach opieki medycznej to wózek kąpielowy. Z samej nazwy wynika, że jest on wykorzystywany przede wszystkim w łazience i innych pomieszczeniach, gdzie musi być dużo wilgoci. Różnice pomiędzy tymi wózkami polegają przede wszystkim na tym, że w przypadku wózka kąpielowego materiały muszą być tak dopracowane, żeby wilgoć nie wchłaniała się w jego poszczególne elementy, Elementami, które poprawiają stabilność pacjenta i jego komfort w czasie kąpieli na takim boisku będą oczywiście podłokietniki i fragmenty oparcia, które w zależności od modelu można regulować w kontekście właściwego kąta nachylenia i nie tylko. Ważne jest to, żeby z tego typu wózków i to nawet tych typowo metalowych elementów, które odpowiadają za utrzymanie ciężaru pacjenta, dało się spłukać pianę i wszelkie zanieczyszczenia.

Wilgoć w przypadku tych metalowych elementów to nie zagrożenie, ponieważ są one świetnie pomalowane. Przyglądając się wózkom kąpielowym, należy koniecznie zwrócić uwagę na koła, które mogą być równe lub tak jak w przypadku związków aktywnych dopasowane parami. W każdym z tych przypadków koła w pewnym sensie umożliwiają przynajmniej częściowe amortyzowanie wstrząsów. Uchwyty znajdujące się w tylnej części też mają bardzo duże znaczenie i umożliwiają eksploatację.